Studentka filologii polskiej udzieli korepetycji

Anna P

• Przedmioty: Język polski - Gimnazjum
  • Doświadczenie: Brak
  • Wykszałcenie: Średnie (matura), Uniwersytet Wrocławski
  • Zajęcia prowadzę: Wrocław Śródmieście, Mogę dojechać w odległości 5 km

Jestem studentką 2. roku filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim w trybie dziennym. Realizuję specjalizację nauczycielską. Jestem osobą otwartą i kreatywną. Chętnie pomogę uczniom w zmaganiach z językiem polskim; zajęcia będą ciekawe i różnorodne. Przygotuję ucznia do sprawdzianu z lektury, podszkolę go w zakresie ortografii i interpunkcji, nauczę pisać prace. Dojeżdżam do ucznia, jestem dość otwarta na propozycje w kwestii terminów zajęć. Serdecznie zapraszam

Przedmioty: Język polski · - Gimnazjum

Możliwość pracy z dziećmi, organizowania im czasu, przygotowywania aktywizujących zadań; sprawdzania zadań domowych, prac pisemnych, układania testów znajomości lektur oraz dyktand sprawdzających znajomość ortografii i interpunkcji.

• W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

Chcę zostać korepetytorką, by nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi. W przyszłości planuję uczyć w szkole, dlatego uważam, że teraz jest najlepszy czas na oswojenie się z pracą dydaktyczną. Zawsze chciałam pomagać uczniom i wierzę, że teraz, gdy studiuję, jestem wystarczająco kompetentna by się tym zająć.

• Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

W ramach studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim realizuję specjalizację nauczycielską, obejmującą dwa kierunki - język polski i historię. Jestem po kursie psychologii, pedagogiki oraz dydaktyki (w ramach tejże specjalizacji). Obecnie jestem w trakcie praktyk śródrocznych w szkole podstawowej, gdzie oswajam się z życiem szkolnym i prowadzeniem pierwszych lekcji w klasie. Dzięki temu poznaję metody pracy z dziećmi, dowiaduję się wielu rzeczy o podejściu do nich, uczę się rozwijać moją cierpliwość i otwartość.

• Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Moje najmocniejsze strony to punktualność - bardzo nie lubię się spóźniać, wyznaję zasadę, że lepiej być gdzieś przed czasem i ewentualnie poczekać, niż stresować się późną godziną. Jestem osobą cierpliwą, z dobrym podejściem do dzieci. Jestem również kreatywna i potrafię wczuć się w dziecięcy umysł. Chętnie wymyślam różne gry i zabawy, które poprzez relaksującą formę mogą bezboleśnie czegoś nauczyć czy podsumować pewne wiadomości. Jestem sumienna, gdy się czegoś podejmuję, staram się to zrobić najlepiej jak potrafię.