Radosław zaprasza
Radosław B
- Przedmioty:
Historia sztuki - Liceum
- Doświadczenie: Ponad 5 lat
- Wykszałcenie: Wyższe, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Śląski
- Zajęcia prowadzę: Kraków , Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 20 km
- Wynagrodzenie: od 35 zł za godzinę
- Potwierdzony adres kontaktowy email
- Informacje o wykształceniu
- Odpowiedzi na pytania
- Sprecyzowany przedmiot korepetycji
- Zdjęcie profilowe
Ukończyłem studia II stopnia z zakresu architektury na Politechnice Krakowskiej oraz studia z historii sztuki w trybie podyplomowym na Uniwersytecie Śląskim. Korepetycji z powyższego zakresu udzielam od 5 lat. Moi uczniowie osiągnęli dobre wyniki na maturze i dostali się na wybrane kierunki studiów.
Przedmioty:
Historia sztuki ·
- Liceum
Pytania i odpowiedzi
-
Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.
Indywidualna praca z uczniami w ramach przygotowań do matury z historii sztuki i egzaminów sesyjnych. Uczniowie uzyskali dobre wyniki i dostali się na wybrane kierunki studiów. Wiele osób zainteresowało się tematyką wykładów i rozwinęło swoje pasje.
-
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Największą satysfakcję daje mi możliwość dzielenia się swoją wiedzą oraz motywacja do stałego podnoszenia kwalifikacji. Cieszę się, że uczniowie poszerzają swoje horyzonty intelektualne.
-
Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?
Dobry korepetytor powinien posiadać wysoką kulturę osobistą i okazywać szacunek w stosunku do swoich uczniów. Szczęśliwie łączę doświadczenie w udzielaniu korepetycji z praktyką zawodową na gruncie architektury. Dzięki temu mogę lepiej wytłumaczyć kwestie, które nurtują uczniów. W zakresie historii sztuki istotną sprawą jest zapoznanie słuchacza z materiałem. Dobrze wybrać kogoś, kto omówi poszczególne zagadnienia, zamiast oczekiwać, że uczeń sam zgłębi wiedzę z książek.
-
Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?
Jakie ma Pani / Pan wykształcenie?
Czy omówi Pani / Pan szerokie spectrum zagadnień w obszarze historii sztuki?
Czy przewiduje Pani / Pan prowadzenie zajęć w instytucjach kultury i w terenie?
Czy przykłada Pani / Pan wagę do nauki pisania o sztuce? -
Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?
Uczniowie najczęściej zadają pytanie o to czy zdążą się przygotować do matury z historii sztuki w ciągu kilku miesięcy. Jest to trudne pytanie, ponieważ wszystko zależy od motywacji ucznia, jego wcześniejszego kontaktu z dziedziną, częstotliwości spotkań itd. Lepiej przewidzieć trochę więcej czasu niż mniej.
-
Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?
Istnieje pogląd łączący historię sztuki z historią powszechną. W rzeczywistości są to dwie osobne dziedziny, których badacze zajmują się innymi kwestiami. Oczywiście istnieją silne związki między wydarzeniami społecznymi i politycznymi a światem artystycznym, niemniej nie ulega wątpliwości, że kąt patrzenia historyka na sztukę i historyka sztuki na historię jest odmienny.
-
W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?
Udzielałem nieodpłatnych korepetycji przyjaciołom na studiach. Efekty były bardzo dobre - wszyscy zdali egzaminy lub kolokwia, które stanowiły dla nich pewne wyzwanie.
-
Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.
Ukończyłem dwa kierunki studiów związane ze sztuką. Dużo czytam literatury naukowej, staram się kilka razy w miesiącu odwiedzać muzea i galerie sztuki. Uskuteczniam krótkie wypady do ciekawych miejsc w Polsce, połączone ze zwiedzaniem architektury. Uczestniczę w wykładach i konferencjach naukowych. Wiele można nauczyć się od swoich uczniów, ponieważ ich błyskotliwe pytania i spostrzeżenia skłaniają do refleksji.
-
Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?
Korepetytor historii sztuki powinien być osobą bardzo oczytaną, powinien regularnie odwiedzać galerie sztuki, muzea, wystawy plenerowe. Warto słuchać wykładów innych i weryfikować podejście do spraw naukowych.
-
Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?
Jestem osobą solidną, pełną entuzjazmu do pracy i gotową do podnoszenia swoich kwalifikacji. Posiadam bogate doświadczenie zawodowe i nie popadam w schematyzm.
-
Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?
Chciałbym opanować język angielski w takim stopniu, abym miał możliwość zajmującego opowiadania i pisania o sztuce. Myślę, że istnieje wielu Europejczyków, którzy chcieliby zainteresować się sztuką polską.
-
Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.
Czy warto gromadzić biblioteczkę poświęconą sztuce?
Zdecydowanie tak. Posiadanie książek o sztuce to piękna sprawa. Własna biblioteczka daje możliwość szybkiego i fachowego sprawdzenia informacji, cieszy oko i duszę, pozwala podnosić swoje kwalifikacje i sprzyja kontaktom międzyludzkim, ponieważ o książkach można ciekawie rozmawiać.