Mateusz K.

Mateusz K.

  • Przedmioty: Informatyka , Programowanie - Szkoła Wyższa
  • Doświadczenie: Ponad 2 lata
  • Wykszałcenie: Wyższe, Politechnika Wrocławska (Elektronika, Informatyka)
  • Zajęcia prowadzę: Wrocław Krzyki, Pracuję zdalnie (internet/telefon)
  • Wynagrodzenie: od 35 zł za godzinę
  • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
  • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
  • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
  • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
  • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Absolwent uczelni PWr z kierunków I stopnia inżynierskich:

- AiR (Elektronika),
- Informatyka (Informatyka i Zarządzanie).

Podejmie się rozwiązywania zadań i wykonania projektów w językach programowania C, C++ JAVA, Matlab, SQL oraz baz danych Oracle.

Dodatkowo jest możliwość uzyskania pomocy z każdego z ukończonych przeze mnie kierunków (z większości przedmiotów).

Przedmioty: Informatyka · Programowanie · - Szkoła Wyższa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

  • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

    Utworzenie systemu kolejkowego z możliwością ustalenia dowolnego rozkładu w języku C++ z wizualizacją Qt.
    Algorytmy sortujące (bąbelkowy, quicksort,kubełkowy).
    Metaheurystyki (symulowane wyżarzanie, tabu search, algorytm genetyczny).
    System rozpoznawania mowy do rozróżniania płci mówiącego.

  • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

    Najlepszą nagrodą w byciu programistą jest możliwość naocznego przekonania się o postępach pracy jak i zaobserwowania działania finalnego produktu. Niestety nie raz ukończony produkt potrafi w trakcie testów zrobić nieprzyjemną niespodziankę w postaci błędu, który zmusza do przeanalizowania założeń.

  • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

    Najważniejszą informacją dla osób szukających programistów jest ich doświadczenie w wybranych technologiach. Informatyka dostarcza ogromnej liczby technologi i nie jest możliwe dobre poznanie każdej z nich w krótkim czasie. Wiele nawyków programowania uzyskuje się z czasem, wraz z napisanymi kolejnymi aplikacjami.

  • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

    Najciekawsze dla mnie byłoby uzyskanie odpowiedzi na pytanie co zajmuje najwięcej czasu programisty. Każdy odpowiedziałby, że najmniej brak snu;) a najwięcej praca projektowa. Polega ona na zrozumieniu problemu i rozwiązaniu go w możliwie najprostszy sposób. Czas poświęcony pisaniu programu dzięki temu znacznie się skraca.

  • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

    W jakich technologiach czujesz się najlepiej?
    Wymień projekt w każdej z technologii, który pozwolił Ci się rozwinąć. Dlaczego ten?
    Czy uczestniczył w kołach naukowych, brał udział w innych pozalekcyjnych zajęciach?
    Wymień projekty, które tworzyłeś poza uczelnią/szkołą - czy były to twoje autorskie pomysły?

  • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

    Według mnie każdy z nam ma szansę zostać programistą. Wystarczy tylko poświęcić na to trochę czasu. Podstawą jest jednak odpowiedzenie sobie na pytanie, czy będąc studentem dowolnego kierunku, na którym natknęliśmy się na potworka w postaci programowania, na prawdę potrzebujemy marnować czas na naukę tej dziedziny wiedzy. Z mojego doświadczenia wielu absolwentów Informatyki jest zielona z programowania, gdyż w wykonywanej pracy całkowicie było im to zbędne.

  • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

    Podstawą świadczonych przeze mnie usług jest dobry kontakt z klientem. Jestem dostępny poprzez e-mail, gg, a także skype lub telefon. Po ukończeniu zamówienia zawsze staram się odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe pytania, a także wytłumaczyć jak najprościej użyte mechanizmy.

    Dodatkowym plusem moich usług jest cena, która jest ustala dynamicznie względem zadanego problemu, a także zniżki dla stałych klientów.

  • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

    Najczęstsze pytanie padające w początkach rozmowy to oczywiście czy jestem w stanie wykonać dane zadanie na wyznaczony termin. Cena w wielu przypadkach jest pomijalna, termin jednak jest nie do przekroczenia.Niestety muszę przyznać, że część klientów zostaje przeze mnie odesłana z kwitkiem ze względu na bardzo krótki czas a duże skomplikowanie projektu. POLECAM pisać szybciej niż później:)

  • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

    Chciałbym, aby wiedzieli co zajmuje programiście najwięcej czasu w wykonywanym projektcie. Każdy programista odpowiedziałby, że najmniej brak snu;) a najwięcej praca projektowa. Polega ona na zrozumieniu problemu i rozwiązaniu go w możliwie najprostszy sposób. Czas poświęcony pisaniu programu dzięki temu znacznie się skraca.

  • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

    Studia, które wybrałem w pierwszej kolejności (automatyka i robotyka) miały spełnić moje marzenia na temat tworzenie autonomicznych maszyn. W trakcie ich trwania zostałem zapoznany z programowanie, które całkowicie mnie pochłonęło, z tego powodu rozpocząłem drugi kierunek na kierunku Informatyka, aby w pełni poznać tą dziedzinę.

  • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

    Ostatnio wykonywane zlecenie miało na celu stworzenie systemu symulującego systemy kolejkowe. Zadanie pozwoliło mi poznać nową bibliotekę, która mocno rozwinęła moje możliwości w tworzeniu graficznych interfejsów jak i prostych grafik. Dodatkowym atutem tego zlecenia było dopracowanie obiektowej strony pisanych programów.

  • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

    Zawód programisty wymaga ciągłej edukacji i rozwoju. Podstawą nauki jest po prostu pisanie kolejnych programów. W przypadku poznawania nowych bibliotek/technologii wykorzystuję dostępne strony z wybranymi technologiami. W przypadku większych zagadnień staram się sięgnąć po odpowiednią literaturuę.

  • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

    Ostatnio wykonywane zlecenie miało na celu stworzenie systemu symulującego systemy kolejkowe. Projekt został napisany w języku C++ z wykorzystaniem biblioteki Qt 5.2. Ze względu konieczności poznania nowej biblioteki, a także poznania matematycznej strony zagadnienia projekt zajął około 50h.

  • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

    Wychodzę z założenia, że cenę zawsze można ustalić. Wykonując kolejne projekty staram się pobierać najbardziej słuszną stawkę, która obliczana jest według następujących wskaźników:
    - poziom skomplikowania projektu (wyrażony w liniach kodu/ funkcjonalności projektu),
    - dostępny czas na wykonanie projektu (im krótszy tym stawka wyższa).

  • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

    Poinformowałbym, że profesja programisty wymaga ciągłej nauki. Nie jest to jeden z zawodów, które po ukończeniu toku nauki jest opanowany i zapewni pracę na kolejne lata. Niestety programista musi ciągle być gotów na przyswajanie sobie nowych technologii, bibliotek i języków. Jeśli nie jesteś w stanie lub nie masz chęci ciągle się dokształcać - lepiej odpuść.

  • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

    Moją najmocniejszą stroną jest samozaparcie. W momencie, gdy siadam do zadania nie jest możliwe odstawienie projektu na bok, dopóki odpowiednia funkcjonalność nie zostanie ukończona, a jej testy przebiegną pomyślnie lub zegar nie wybije bardzo późnej godziny.

  • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

    Moim podstawowym dążeniem jest tworzenie jak najlepszych strukturalnie, obiektowo i funkcyjnie programów. Dążę by każdy program był w 100% rozszerzalny i prosty w przyszłej refaktoryzacji. Jako, że zakres programisty nie ma końca, staram się rozwijać każdą ze swych umiejętności jak i dodawać nowe, które będą mogły zostać wykorzystane na tym serwisie jak i w pracy.