Maria Piekoszewska
Maria P
- Przedmioty:
Geografia - Liceum
- Doświadczenie: Ponad 10 lat
- Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Gdański
- Zajęcia prowadzę: Świecie , Pracuję u siebie na miejscu · Mogę dojechać w odległości 5 km
- Wynagrodzenie: od 30 zł za godzinę
- Potwierdzony adres kontaktowy email
- Informacje o wykształceniu
- Odpowiedzi na pytania
- Sprecyzowany przedmiot korepetycji
Jestem nauczycielem geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie.Najbardziej lubię uczyć geografii. Uczyć lubię i uczniów, nawet najtrudniejszych też. Z moimi uczniami mam bardzo dobry kontakt.
Przedmioty:
Geografia ·
- Liceum
Pytania i odpowiedzi
-
Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.
Przygotowania do matury dla 4 uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, korepetycje dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego przez 5 lat prowadzone systematycznie. Praca z 3 uczniów przygotowujących się do wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Pomoc uczniowi z Technikum geodezyjnego w przygotowaniu Projektu.
-
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Najbardziej w mojej pracy lubię kontakt z uczniami, uczenie ich tak przecież interesującego, choć nie najłatwiejszego przedmiotu jakim jest geografia. Praca z mapami daje uczniom wrażenie podróży, później zbieranie informacji o miejscach odkrytych na mapie uzupełnia tę podróż o konkretne wiadomości.
-
Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?
Gdyby ktoś szukał osoby o moich umiejętnościach poradziłabym popytanie wśród znajomych nauczycieli innego przedmiotu, zamieszczenie ogłoszenia w lokalnej prasie lub w Internecie. Można także dowiadywać się wśród byłych uczniów kogo polecają na korepetytora, bo przecież kiedyś mieli kontakt z nauczycielami.
-
Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?
Gdybym była klientem to przede wszystkim chciałabym wiedzieć czy osoba, którą zatrudniam lubi to co robi, czy wykonuje swoją pracę z pasją. Poprosiłabym o wypowiedź na temat pracy, osiągnięć w niej i dalszych planów. Chciałabym także wiedzieć jak do tej pory przebiegała jego kariera zawodowa.
-
Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?
Najważniejszym, moim zdaniem, pytaniem jest " Czy lubisz to co robisz". Kolejne to czy masz dobre relacje z młodzieżą i czy potrafisz ją zrozumieć. Ponadto oczywiście klient powinien poznać wykształcenie nauczyciela, no i jego osobowość. Myślę, że wystarczy do tego jedna rozmowa.
-
Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?
Klient przede wszystkim powinien przemyśleć sens takiego zatrudnienia. Jeśli zleca pracę musi być tego pewny. Klient powinien także zmotywować swoje dziecko do nauki /sobie tylko znanymi metodami/
-
Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?
Moje usługi wyróżniają się niewątpliwą skutecznością. Nie poddaję się, nawet jeśli uczeń bywa "odporny" na wiedzę. Próbuję różnych metod aż wreszcie znajdę tę, która okaże się skuteczna. Jak do tej pory nie odnotowałam porażek pedagogicznych, a uczniów doprawdy miewałam różnych.
-
Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?
Klienci najczęściej pytają o to czy dam radę w ciągu ... tygodni przygotować dziecko do matury; odpowiadam, że po pierwszych dwóch lekcjach będę znała odpowiedź. Poza tym pytają jakie materiały dodatkowe są potrzebne, jakie godziny mi odpowiadają i gdzie wolę uczyć u siebie w domu czy u ucznia. Odpowiadam, że dodatkowe materiały posiadam a miejsce pracy jest dowolne.
-
Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.
Z mojej pracy mogłabym wybrać wiele ciekawych historii, ale ponieważ może być tylko jedna to trudno! Dostałam do mojej klasy ucznia, który wiele lat spędził z rodzicami za granicą. Ojciec Polak pracował dla amerykańskiej firmy w Tajlandii. Tam ożenił się z Tajką, która rzecz jasna nie znała języka polskiego. Syn, tam urodzony, znał świetnie angielski, lecz po polsku niestety rozumiał niewiele. Rodzina wróciła do Polski i chłopiec 14 letni poszedł do polskiej szkoły i zaczął się problem. Nauczyciele uczyli go indywidualnie a chłopak zaczął się załamywać, bo nie bardzo radził sobie z uwagi na język. Podjęłam szybko decyzję i po uzgodnieniu z rodzicami zaczęłam uczyć go polskiego, ponieważ znam angielski, tłumaczyłam polski na angielski i odwrotnie. Praca nie była łatwa ale udało się doprowadzić do podstawowego opanowania języka.
-
Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?
Chciałabym moim klientom maksymalnie przybliżyć moją profesję, opowiedzieć o codziennych zajęciach, ale także o osiągnięciach, ciekawych a także zabawnych sytuacjach jakie były moim udziałem. Oczywiście chętnie udzieliłabym odpowiedzi na dodatkowe pytania.
-
W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?
Sposób podjęcia pracy w mojej profesji nie wymagał wielkich decyzji. Taką decyzję podjęłam wybierając kierunek studiów. Wiedziałam, że gdy ukończę studia będę nauczycielem, tak też się stało i nigdy tego nie żałowałam. Podjęta praca zawsze sprawiała mi satysfakcję i sprawia ją ciągle.
-
Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).
Jednym z moich ostatnio wykonywanych zleceń było przygotowanie uczniów do Konkursu Geograficznego. Wiedzieli, że jeśli uzyskają wysoką lokatę na tym konkursie będą mieli otwartą drogę na uczelnię którą wybrali. No i udało się mi a przede wszystkim im, gdyż dzisiaj studiują tam gdzie sobie zaplanowali.
-
Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.
Przede wszystkim w każdej profesji trzeba się dokształcać. W przypadku moim także, przecież ukończone studia to nie wszystko. Oczywiście śledzę na bieżąco fachową literaturę i branżowe czasopisma. Biorę udział w warsztatach i spotkaniach naukowych. Ponadto Internet jest doskonałym uzupełnieniem aktualnych nowinek.
-
Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?
Sama nie wykonywałam żadnego projektu. Współpracowałam przy projekcie dotyczącym regionu. Moja praca polegała na wykonywaniu map, wyszukiwaniu ciekawostek z historii regionu. Projekt dotyczył Kociewia, regionu mało popularnego, tak więc gromadzenie materiałów nie było łatwe, Ale udało się!
-
Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?
Sprawa podstawowa, trzeba lubić a najlepiej kochać to co się robi. Kolejna sprawa to umiejętność rozumienia młodego człowieka, różniącego się od nas o jedno pokolenie, czyli znacznie. Ponadto moja praca musi być moją pasją bo jeśli tak nie jest to jestem rzemieślnikiem a nie artystą.
-
Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?
Moją dobrą stroną jest rozległa wiedza, lata praktyki dają umiejętność radzenia sobie w najdziwniejszych sytuacjach jakie nas spotykają w tym pięknym ale trudnym zawodzie. Moją mocną stroną jest także umiejętność nawiązywania dobrych relacji z trudnymi uczniami.