Maciej C
Maciej C
- Przedmioty:
Język polski - Szkoła Podstawowa
Język polski - Liceum
- Doświadczenie: Ponad 5 lat
- Wykszałcenie: Wyższe, Filologia polska
- Zajęcia prowadzę: Mroków , Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon)
- Wynagrodzenie: od 70 zł za godzinę
- Potwierdzony adres kontaktowy email
- Informacje o wykształceniu
- Potwierdzony numer telefonu
- Odpowiedzi na pytania
- Sprecyzowany przedmiot korepetycji
- Zdjęcie profilowe
- Potwierdzona tożsamość
Z przyjemnością udzielę korepetycji z języka polskiego uczniom szkół podstawowych i średnich, a wszystko to w atmosferze przyjaznej i bezstresowej.
Doświadczenie w nauczaniu tego przedmiotu pogłębiam od pierwszych lat studiów polonistycznych, których jestem absolwentem. Do tej pory wsparłem już dziesiątki uczniów, którzy chętnie mnie rekomendują.
Kontakt z podopiecznymi nawiązuję bardzo łatwo. Szanuję indywidualność każdego z nich. Zamiast przekazywać suchą wiedzę, rozwijam potrzebne umiejętności, stwarzając warunki do wykazania się kreatywnością i samodzielnością myślenia. Potrafię w zrozumiały sposób wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia.
Dbam o to, by przygotowywane zajęcia były dostosowane do potrzeb, a zarazem ciekawe i angażujące.
Pomagam w bieżącej nauce oraz przygotowuję do egzaminów: ósmoklasisty i maturalnego. Zapewniam wszelkie niezbędne materiały (testy, opracowania lektur, repetytoria).
Odczuwam ogromną satysfakcję, gdy dzięki mojemu wsparciu uczniowie osiągają zdecydowanie lepsze wyniki. Stanowi to dla mnie motywację do jeszcze skuteczniejszej pracy.
Korepetycje odbywają się u mnie w domu; mam też doświadczenie w prowadzeniu zajęć za pośrednictwem komunikatora Skype.
Jeśli zechcą Państwo uzyskać jakiekolwiek dodatkowe informacje, proszę o kontakt :-)
Przedmioty:
Język polski ·
- Szkoła Podstawowa
Język polski ·
- Liceum
Pytania i odpowiedzi
-
Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.
Ponieważ każdy uczeń jest inny, musiałbym opowiedzieć o nich z osobna. Skupię się więc na jednym z nich. A. był bardzo roztargnionym maturzystą. Nie dość, że notorycznie spóźniał się na nasze zajęcia czy też nie informował mnie zawczasu, że go na nich nie będzie, to w dodatku bardzo trudno było cokolwiek od niego wyegzekwować. Słowem: rozmyślał o wszystkim, ale nie o szkolnych lekturach. Trud pracy z A. zwrócił się z nawiązką. Z biegiem naszych spotkań uczeń ten przeszedł znaczącą przemianę na lepsze. To, że zdał z dobrym wynikiem maturę z języka polskiego, nie było więc dla mnie żadnym zaskoczeniem.
-
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Kontakt z młodymi ludźmi jest szalenie rozwijający. To czysta przyjemność. Bardzo lubię dzielić się swoją wiedzą z innymi i przyczyniać się do czyichś edukacyjnych sukcesów. Język polski i literatura to dziedziny, które po prostu mnie pasjonują. Tym bardziej jestem zadowolony, jeśli moja fascynacja twórczością literacką i polszczyzną udziela się tym, których uczę.
-
Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?
Ofert prywatnych nauczycieli na portalach takich jak (***) jest całe mnóstwo. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze tego odpowiedniego? Najlepiej postawić na korepetytora, który rzeczywiście lubi to, co robi, i ma w tym wystarczające doświadczenie. Osoba ta musi budzić zaufanie swoją rzetelnością i profesjonalizmem. Dobry korepetytor to ktoś, kto rozumie swoich uczniów, jest cierpliwy, ale jednocześnie wymagający i motywujący innych do pracy.
-
Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?
Gdybym był klientem chcącym dowiedzieć się nieco o korepetytorskiej profesji, to interesowałoby mnie, co składa się na warsztat pracy korepetytora, jakich ta praca wymaga zdolności, jakie są jej dobre i te mniej przyjemne strony. Byłbym także ciekaw, w jaki sposób korepetytor organizuje swój czas, jak długo przygotowuje się do zajęć.
-
Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?
Wybór korepetytora musi być przemyślany. Niewskazany jest więc tu żaden pośpiech. Ktoś taki to nie może być osoba przypadkowa. Musi być to człowiek kompetentny, z doświadczeniem i predyspozycjami do pracy z młodymi ludźmi. Wypytajmy zatem koniecznie o to wszystko potencjalnego kandydata.
-
Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?
Trzymam się niezmiennie prostej zasady: albo robię coś w swoim życiu dobrze, albo nie robię tego wcale. Wobec tego jeśli się już czymś zajmuję, daję z siebie dosłownie wszystko. I tak też podchodzę do udzielania korepetycji. Uczniowie mogą zawsze liczyć na moje pełne zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie. Tym, co mnie wyróżnia, z całą pewnością jest energia, której nigdy mi nie brakuje, oraz to, że naprawdę łatwo nawiązuje się ze mną kontakt, a to wszak recepta na owocną relację korepetytor - uczeń.
-
Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?
Osoby, które odpowiadają na moje ogłoszenie, chcą przede wszystkim poznać moje kwalifikacje do udzielania korepetycji z języka polskiego. Pytają mnie więc o to, czy mam polonistyczne wykształcenie i od jak dawna udzielam prywatnych lekcji z tego przedmiotu. Klienci są też zainteresowani kwestią finansową (koszt godziny zajęć). Nie mniej ważne są dla nich sprawy organizacyjne (w jakich godzinach moglibyśmy się z uczniem spotykać i u kogo). Odpowiedź na wszystkie te pytania daje lektura mojego profilowego opisu na (***) . Innych informacji udzielam podczas indywidualnej rozmowy z danym klientem.
-
Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?
Praca korepetytora jak każda inna profesja ma swoje blaski i cienie. Każdemu nauczycielowi marzą się uczniowie, którzy skoncentrowani na przedmiocie zajęć chłoną wiedzę, nie sprawiając przy tym żadnych trudności. Bywają jednak i podopieczni, którzy do nauki danego przedmiotu raczej się nie palą i potrafią dać pedagogowi ostro w kość. Korepetytora z prawdziwego powołania takie wyzwanie jednak nie przerośnie. Dołoży on wszelkich starań, by uczeń o takim nastawieniu nabrał przekonania do nauczanego przedmiotu, a w konsekwencji - osiągał lepsze edukacyjne rezultaty.
-
W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?
Było mi to jako synowi nauczycielki języka polskiego i uniwersyteckiego profesora najwyraźniej pisane. Nauczanie daje wielką satysfakcję, rozwija i stwarza wyborną okazję do rozmowy o meandrach mowy ojczystej, o sztuce literackiej czy o kulturze w ogóle, a więc o tym, co mnie samego tak bardzo pasjonuje.
-
Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.
Uczymy się przez całe życie. Także i my - poloniści. Tym bardziej że język polski to twór żywy, wciąż się rozwijający i podlegający rozmaitym procesom. Staram się rejestrować te zmiany i być na bieżąco z nowymi poprawnościowymi rozstrzygnięciami. Nie jestem w stanie natomiast zapoznać się całością produkowanej dziś literatury, ale zapoznaję się z twórczością moich ulubionych pisarzy. Jako korepetytor mam obowiązek śledzić zmiany dotyczące nauki języka polskiego w gimnazjum i liceum.
-
Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?
Udzielanie korepetycji to niekiedy ciężki kawałek chleba. To jest nie jest praca łatwa, prosta i przyjemna. Czasami trzeba się sporo natrudzić. Ważne jednak, by mieć świadomość celu tychże starań, którym powinien być rozwój ucznia w najbardziej pożądanym kierunku.
-
Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?
Moją najmocniejszą stroną jest ponad wszelką wątpliwość elastyczność. Uzyskuję dobre efekty w pracy zarówno z uzdolnionymi humanistami, jak i z tymi podopiecznymi, dla których lekcje języka polskiego w szkole były dotychczas istną męka. Umiejętność dostosowania się jest w takim przypadku na wagę złota.
-
Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?
Chciałbym rozwijać swoje umiejętności korektorskie i redaktorskie. Z tego właśnie powodu nawiązuję współpracę z wydawnictwami, firmami świadczącymi tego rodzaju usługi oraz z portalami internetowymi, które potrzebują specjalistów od korekty i redakcji.