Maciek C

Maciek C

 • Przedmioty: Język polski - Szkoła Podstawowa
  Język polski - Gimnazjum
  Język polski - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Filologia polska
 • Zajęcia prowadzę: Łask , Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 20 km
 • Wynagrodzenie: od 30 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

Z największą przyjemnością udzielę uczniom szóstej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum korepetycji z języka polskiego, a wszystko to w atmosferze przyjaznej i bezstresowej.

Doświadczenie w nauczaniu tego przedmiotu pogłębiam od pierwszych lat studiów polonistycznych, których jestem absolwentem. Do tej pory wsparłem już dziesiątki uczniów, którzy chętnie mnie rekomendują.

Kontakt z podopiecznymi nawiązuję bardzo łatwo. Szanuję indywidualność każdego z nich. Zamiast przekazywać suchą wiedzę, rozwijam potrzebne umiejętności, stwarzając warunki do wykazania się kreatywnością i samodzielnością myślenia. Potrafię jasno i zrozumiale wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia.

Dbam o to, by przygotowywane zajęcia były dostosowane do potrzeb, a zarazem ciekawe i angażujące. Odczuwam ogromną satysfakcję, gdy dzięki mojemu wsparciu uczniowie osiągają zdecydowanie lepsze wyniki. Stanowi to dla mnie motywację do dalszej pracy.

Pomagam w bieżącej nauce oraz przygotowuję do sprawdzianu szóstoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego. Zapewniam wszelkie niezbędne materiały (testy, opracowania lektur, repetytoria).

Choć preferuję spotkania u mnie w domu, lekcje mogą odbywać się także u ucznia. Jeśli zechcą Państwo skorzystać z moich usług, jestem do dyspozycji :-)

Przedmioty: Język polski · - Szkoła Podstawowa
Język polski · - Gimnazjum
Język polski · - Liceum

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Ponieważ każdy uczeń jest inny, musiałbym opowiedzieć o nich z osobna. Skupię się więc na jednym z nich. A. był bardzo roztargnionym maturzystą. Nie dość, że notorycznie spóźniał się na nasze zajęcia czy też nie informował mnie zawczasu, że go na nich nie będzie, to w dodatku bardzo trudno było cokolwiek od niego wyegzekwować. Słowem: rozmyślał o wszystkim, ale nie o szkolnych lekturach. Trud pracy z A. zwrócił się z nawiązką. Z biegiem naszych spotkań uczeń ten przeszedł znaczącą przemianę na lepsze. To, że zdał z dobrym wynikiem maturę z języka polskiego, nie było więc dla mnie żadnym zaskoczeniem.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Kontakt z młodymi ludźmi jest szalenie rozwijający. To czysta przyjemność. Bardzo lubię dzielić się swoją wiedzą z innymi i przyczyniać się do czyichś edukacyjnych sukcesów. Język polski i literatura to dziedziny, które po prostu mnie pasjonują. Tym bardziej jestem zadowolony, jeśli moja fascynacja twórczością literacką i polszczyzną udziela się tym, których uczę.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Ofert prywatnych nauczycieli na portalach takich jak (***) jest całe mnóstwo. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze tego odpowiedniego? Najlepiej postawić na korepetytora, który rzeczywiście lubi to, co robi, i ma w tym wystarczające doświadczenie. Osoba ta musi budzić zaufanie swoją rzetelnością i profesjonalizmem. Dobry korepetytor to ktoś, kto rozumie swoich uczniów, jest cierpliwy, ale jednocześnie wymagający i motywujący innych do pracy.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym był klientem chcącym dowiedzieć się nieco o korepetytorskiej profesji, to interesowałoby mnie, co składa się na warsztat pracy korepetytora, jakich ta praca wymaga zdolności, jakie są jej dobre i te mniej przyjemne strony. Byłbym także ciekaw, w jaki sposób korepetytor organizuje swój czas, jak długo przygotowuje się do zajęć.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Wybór korepetytora musi być przemyślany. Niewskazany jest więc tu żaden pośpiech. Ktoś taki to nie może być osoba przypadkowa. Musi być to człowiek kompetentny, z doświadczeniem i predyspozycjami do pracy z młodymi ludźmi. Wypytajmy zatem koniecznie o to wszystko potencjalnego kandydata.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Trzymam się niezmiennie prostej zasady: albo robię coś w swoim życiu dobrze, albo nie robię tego wcale. Wobec tego jeśli się już czymś zajmuję, daję z siebie dosłownie wszystko. I tak też podchodzę do udzielania korepetycji. Uczniowie mogą zawsze liczyć na moje pełne zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie. Tym, co mnie wyróżnia, z całą pewnością jest energia, której nigdy mi nie brakuje, oraz to, że naprawdę łatwo nawiązuje się ze mną kontakt, a to wszak recepta na owocną relację korepetytor - uczeń.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Osoby, które odpowiadają na moje ogłoszenie, chcą przede wszystkim poznać moje kwalifikacje do udzielania korepetycji z języka polskiego. Pytają mnie więc o to, czy mam polonistyczne wykształcenie i od jak dawna udzielam prywatnych lekcji z tego przedmiotu. Klienci są też zainteresowani kwestią finansową (koszt godziny zajęć). Nie mniej ważne są dla nich sprawy organizacyjne (w jakich godzinach moglibyśmy się z uczniem spotykać i u kogo). Odpowiedź na wszystkie te pytania daje lektura mojego profilowego opisu na (***) . Innych informacji udzielam podczas indywidualnej rozmowy z danym klientem.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Praca korepetytora jak każda inna profesja ma swoje blaski i cienie. Każdemu nauczycielowi marzą się uczniowie, którzy skoncentrowani na przedmiocie zajęć chłoną wiedzę, nie sprawiając przy tym żadnych trudności. Bywają jednak i podopieczni, którzy do nauki danego przedmiotu raczej się nie palą i potrafią dać pedagogowi ostro w kość. Korepetytora z prawdziwego powołania takie wyzwanie jednak nie przerośnie. Dołoży on wszelkich starań, by uczeń o takim nastawieniu nabrał przekonania do nauczanego przedmiotu, a w konsekwencji - osiągał lepsze edukacyjne rezultaty.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Było mi to jako synowi nauczycielki języka polskiego i uniwersyteckiego profesora najwyraźniej pisane. Nauczanie daje wielką satysfakcję, rozwija i stwarza wyborną okazję do rozmowy o meandrach mowy ojczystej, o sztuce literackiej czy o kulturze w ogóle, a więc o tym, co mnie samego tak bardzo pasjonuje.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Uczymy się przez całe życie. Także i my - poloniści. Tym bardziej że język polski to twór żywy, wciąż się rozwijający i podlegający rozmaitym procesom. Staram się rejestrować te zmiany i być na bieżąco z nowymi poprawnościowymi rozstrzygnięciami. Nie jestem w stanie natomiast zapoznać się całością produkowanej dziś literatury, ale zapoznaję się z twórczością moich ulubionych pisarzy. Jako korepetytor mam obowiązek śledzić zmiany dotyczące nauki języka polskiego w gimnazjum i liceum.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Udzielanie korepetycji to niekiedy ciężki kawałek chleba. To jest nie jest praca łatwa, prosta i przyjemna. Czasami trzeba się sporo natrudzić. Ważne jednak, by mieć świadomość celu tychże starań, którym powinien być rozwój ucznia w najbardziej pożądanym kierunku.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest ponad wszelką wątpliwość elastyczność. Uzyskuję dobre efekty w pracy zarówno z uzdolnionymi humanistami, jak i z tymi podopiecznymi, dla których lekcje języka polskiego w szkole były dotychczas istną męka. Umiejętność dostosowania się jest w takim przypadku na wagę złota.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałbym rozwijać swoje umiejętności korektorskie i redaktorskie. Z tego właśnie powodu nawiązuję współpracę z wydawnictwami, firmami świadczącymi tego rodzaju usługi oraz z portalami internetowymi, które potrzebują specjalistów od korekty i redakcji.