Katarzyna D

Katarzyna D

 • Przedmioty: Język hiszpański - Gimnazjum
  Język hiszpański , Język francuski - Szkoła Wyższa
  Język francuski , Język hiszpański - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Warszawski ()
 • Zajęcia prowadzę: Warszawa Praga-Południe, Pracuję u siebie na miejscu · Mogę dojechać w odległości 5 km
 • Wynagrodzenie: od 50 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Jestem magistrem filologii hiszpańskiej UW z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. Uczę osoby dorosłe i młodzież. Zapewniam miłą atmosferę i ciekawe materiały. Zapraszam serdecznie osoby prywatne oraz firmy (wystawiam faktury VAT).

Przedmioty: Język hiszpański · - Gimnazjum
Język hiszpański · Język francuski · - Szkoła Wyższa
Język francuski · Język hiszpański · - Liceum

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej odpowiada mi kontakt z ludźmi, dostosowywanie planu zajęć do moich pozostałych obowiązków, kontakt z językami obcymi na różnych poziomach zaawansowania oraz satysfakcja z postępów i osiągnięć moich uczniów. Lubię zarówno przygotowywanie do egzaminów takich jak matura czy egzaminy na studia, jak również nauczanie początkowe oraz konwersacje.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Jestem osobą pogodną i otwartą, która uwielbia kontakt z ludźmi. Cieszy mnie więc praca, która mi to umożliwia. Lubię pracę na różnych poziomach zaawansowania zarówno z językiem hiszpańskim jak i francuskim. To pozwala mi rozwijać umiejętności metodologiczne oraz dostosowywać program do indywidualnych potrzeb moich uczniów.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym poszukiwała lektora języka obcego, który miałby mi udzielać lekcji, kluczowe byłoby dla mnie jego wykształcenie oraz doświadczenie. Ważne byłoby aby posiadał wykształcenie filologiczne oraz odpowiednie przygotowanie metodologiczne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiele osób próbuje uczyć języka obcego nie znając go na wystarczająco wysokim poziomie.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Uważam, że klient pytać korepetytora o jego wykształcenie oraz doświadczenie w nauczaniu. Istotne jest także to czy korepetytor potrafi uczyć języka także od strony gramatycznej, ponieważ w przypadku języków romańskich jest to wyjątkowo ważne i konieczne.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Z tego co mówią mi moi uczniowie, którzy mieli wcześniej kontakt z innymi lektorami, wynika, że doskonale uczę zasad gramatyki, która nie jest łatwa, a jakże istotna w przypadku języków romańskich. Aby zajęcia nie były nudne, wprowadzam wiele urozmaicenie, np. czytanie artykułów, przepisów kulinarnych, elementy konwersacji i różnorodne ćwiczenia.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej jestem pytana o doświadczenie, wykształcenie, podręczniki i materiały z jakich korzystam. Wiele osób pyta także o miejsce, w jakim odbywają się lekcje, czy dojeżdżam do uczniów oraz, oczywiście, o cenę. Niektórzy pytają także o przygotowanie pod kątem konkretnych egzaminów.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Klienci powinni zdawać sobie sprawę, że aby dobrze uczyć języka obcego trzeba naprawdę kochać swoją pracę. Osoba, która doskonale zna język obcy, może mieć problem z wykonywanie tego zawodu, jeśli jest zbyt introwertyczna i nie ma ciągle nowych pomysłów. Należy być także otwartym na pomysły klientów, które są czasami bardzo rozwijające i urozmaicają zajęcia.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Pomysł na nauczanie języków przyszedł zupełnie spontanicznie jeszcze w trakcie studiów. Pomyślałam, że to świetny pomysł na zarabianie pieniędzy i postanowiłam spróbować. To był strzał w dziesiątkę. Uwielbiam moją pracę. Cały czas rozwijam metody nauczania i zdobywam nowe materiały.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Myślę, że dla lektora najlepszą lekcją jest udzielanie lekcji innym osobom. Każdy jest inny, ma inne słabe i mocne strony, inne zainteresowania i predyspozycje. Dlatego właśnie tak ważne jest dostosowywanie się do indywidualnych potrzeb ucznia. Cały czas uczę się czegoś nowego, poznaję nowe słowa, podręczniki, wyszukuję nowe artykuły i ćwiczenia.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Myślę, że cennik moich usług jest zupełnie nieskomplikowany, bardzo przejrzysty i jasny dla wszystkich. Jako lektor wyceniam mój czas poświęcony drugiej osobie, a więc cena nie zależy od poziomu zaawansowania klienta ani jego indywidualnych potrzeb, lecz od czasu trwania zajęć.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Jedyne co mogę doradzić to przede wszystkim trzeba lubić swoją pracę oraz swoich uczniów. Praca lektora jest pracą umysłową, a więc potrafi zmęczyć. Jedyną nagrodą za to zmęczenie jest satysfakcja z wykonywanej pracy oraz zadowolenie i postępy uczniów. Radziłabym także prowadzenie zajęć w sposób uporządkowany i usystematyzowany.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Uważam, że moją najmocniejszą stroną jest pogoda ducha oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Umiem szybko odnaleźć się w nowej sytuacji oraz mówić w kilku językach jednocześnie. Ponadto, wkładam dużo serca i zaangażowania w moją pracę i cieszy mnie zadowolenie i satysfakcja moich uczniów.