Mateusz M

Mateusz M

 • Przedmioty: Język angielski - Szkoła Wyższa
 • Doświadczenie: 1 rok
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Kazimierza WIelkiego w Bydgoszczy
 • Zajęcia prowadzę: Bydgoszcz , Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 5 km
 • Wynagrodzenie: od 35 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

Młody korepetytor z doświadczeniem w nauczaniu wszystkich grup wiekowych. Indywidualne podejście do ucznia, przykłady bazujące na sytuacjach z życia i przyjazna atmosfera gwarantowane.

Przedmioty: Język angielski · - Szkoła Wyższa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Lektor języka anagielskiego w Mobilna Szkołą Językowa Monika'a
  Lektor języka angielskiwego w Centrum Języków Obcych MOOSE
  Nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu "Misiolandia"

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię wyzwania związane z uczeniem uczniów o różnym stopniu zaawansowania językowego oraz wynajdywanie nowych sposobów na nauczanie i motywowanie uczniów do pracy. Poza tym uwielbiam poznawać nowych ludzi.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Każdy lektor jest inny i należy szukać tak długo, aż znajdzie się kogoś, kto nam odpowiada, to raz. Po drugie, w nauce języka niezwykle ważna jest praca własna i regularność - lepiej zdecydować się na zajęcia po godzinie a dwa razy w tygodniu, niż raz a półtorej godziny. Dzięki temu jest motywacja zewnętrzna żeby uczyć się systematycznie, bo lektor sprawdza postępy średnio co 3 dni.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałbym wiedzieć jakimi metodami można nauczyć konkretnych zagadnień, ile czasu lektor spędza na przygotowywaniu jednej lekcji i jak to się przekłada na jego zarobki.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Jakie jest Pani/Pańskie doświadczenie?
  Mam x lat. Co by mi Pani/Pan poradził, żeby moje efekty były widoczne?
  Chcę osiągnąć efekt x w okresie czasu y. Proszę mi powiedzieć ile razy w tgodniu powinniśmy się spotykać, by było to możliwe?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Powinien jasno określić sobie cel, w jakim zatrudnia lektora i zadać sobie pytanie, czy ma czas i jest gotów włożyć w jego osiągnięcie również własną pracę. Ponadto powinien się upewnić, że może sobie na zajęcia pozwolić (stać go na to, by nie przerwać ich na przykład w połowie).

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Używam metod nowatorskich, takich jak grywalizacja, immersja, game based learning czy drama szkolna. Co więcej, zawsze staram się nieco poznać ucznia,tak żeby w każdym wypadku móc odnieść omawiane zagadnienie do jego własnego życia, w myśl zasady, że w ten sposób informacje utrwalają się lepiej.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Jak zamierza Pan ze mną pracować?

  Zaproponuję Panu/Pani kilka rozwiązań i razem wypracujemy metodę, zgodnie z Pani/Pana preferencjami i potrzebami.

  Co mogę zrobić, by być na stałe w kontakcie z językiem?

  Czytać teksty dostosowane do Pani/Pana poziomu, oglądać filmy w oryginale z napisami, słuchać BBC Radio, czytać etykiety na produktach po polsku i po angielsku.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Miałem niedawno ucznia, który był kierownikiem działu w sporej firmie. Sporo zajęło mu zrozumienie, że podczas naszych lekcji to ja jestem osobą o większych kompetencjach w temacie i jednak powinien mnie słuchać. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dzięki tej drodze udało mu się zdać maturę, warto było się ścierać.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Praca korepetytora to nie tylko czas spędzony z uczniem, ale również ten, który ów spędza na dojechaniu i powrocie od ucznia i przygotowywaniu dla niego materiałów - dlatego stawki są takie a nie inne.

  Państwo płacą nam za to, by osiągać sukcesy, a my zawsze staramy się, by tak właśnie było. Obok tego, że dajecie nam Państwo zarobić, sprawiacie nam Państwo wielką satysfakcję swoimi postępami, bo choć sukces w głównej mierze należy do Państwa, z każdym uczniem doprowadzonym do celu, utwierdzamy się, że wykonujemy swoją pracę należycie. Nie ma dla korepetytora większej pochwały niż polecenie go komuś trzeciemu przez ucznia.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zawsze interesowała mnie historia, a kluczem do poznania historii innych krajów jest ich język. Z czasem zauważyłem, że dzielenie się wiedzą z innymi sprawia mi równie dużo satysfakcji co jej zdobywanie. Słowem, ucząc innych zarabiam na kolejne książki. :)

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Mowa o tym samym uczniu, o którym mówiłem w pytaniu dotyczącym ciekawej historii z pracy. Byłem niezwykle dumny kiedy M. zadzwonił w dniu egzaminu obwieszczając i, że zdał egzamin na ponad 60%. Choć była to jedynie poprawka ustnej matury podstawowej, byłem z siebie strasznie zadowolony. Podejmując się zlecenia obawiałem się, że nie poradzę sobie z nauczaniem kogoś dorosłego, życiowo znajdującego się dużo wyżej ode mnie. Myliłem się i tym razem cieszyłem się z tego jak nie wiem co.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Skończyłem studia na temat badania i projektowania gier, w tym gier edukacyjnych do aplikacji w nauczaniu języków obcych. Uczęszczam na szkolenia metodyczne i korzystam z okazji do poznawania i zdobywania uprawnień do nauczania różnymi metodami (np Metoda Bezpośrednia).

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio współtworzyłem i koordynowałem obchody Święta Plonów (Słowiański odpowiednik Dożynek), budując czasową wioskę żywej historii i animując imprezę przez okres 6 godzin oraz zajmując się wcześniej promocją wydarzenia. Budżet jakim dysponowaliśmy wynosił 2500 złotych, przygotowania zajęły około 3 tygodnie.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Bazowa stawka to 30 złotych (zajęcia online)
  Stawka z dojazdem to 35 złotych (koszt drukowanych materiałów + dojazd)
  Matura - 40 złotych (koszt materiałów ćwiczeniowych)
  Inne egzaminy - do ustalenia
  Zajęcia grupowe - do ustalenia

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  a) Nieustannie się rozwijaj
  b) Szanuj swój własny czas i czas innych
  c) Bądź zorganizowany
  d) Prowadź terminarz zajęć
  e) Podchodź do ucznia indywidualnie
  f) Nie bój się wyzwań
  g) Bądź cierpliwy

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem sumienny, dostosowuję się do ucznia, działam również zdalnie, staram się stworzyć przyjazną atmosferę, nie boję się wyzwań, ciągle się rozwijam, jestem zorganizowany,

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałbym rozwinąć język norweski, nauczyć się pracy z z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, udoskonalić pracę z grupami uczniów. DO tego chciałbym udoskonalić swoje umiejętności w projektowaniu gier edukacyjnych.