Mateusz F

Mateusz F

 • Przedmioty: Fizyka , Matematyka , Grafika komputerowa , Elektrotechnika - Szkoła Wyższa
  Fizyka i astronomia , Technologia informacyjna , Matematyka - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, dr nauk technicznych, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański
 • Zajęcia prowadzę: Gdańsk Piecki-Migowo, Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon)
 • Wynagrodzenie: od 140 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Konto Praca od zaraz Konto Praca od zaraz
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Zweryfikowane referencje Zweryfikowane referencje
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Departament Edukacji Ponadpodstawowej
BIRD Dydaktyka

Zadania Departamentu
Podstawowy profil działalności obejmuje dydaktykę skierowaną do odbiorców powyżej 16. roku życia.

Oferta Departamentu
+ elektrotechnika: 140 zł / 50 min
+ fizyka: 120 zł / 50 min
+ matematyka: 100 zł / 50 min
+ chemia: 80 zł / 50 min

Strategia Departamentu
Znaczną grupę Klientów BIRD Dydaktyka tworzą studenci wyższych uczelni technicznych. W zakresie działalności znajdują się przedmioty z dyscypliny naukowej elektrotechnika, a w szczególności: obwody elektryczne, podstawy elektrotechniki, teoria obwodów elektrycznych, teoria pola elektromagnetycznego, elektrotermia, fizyka, matematyka.

Grupę Klientów domykają odbiorcy młodsi, powyżej 16. roku życia. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych w tej kategorii wiekowej przewidziano dydaktykę z przedmiotów ścisłych: fizyka, matematyka, zawodowe przedmioty elektryczne i mechatroniczne.

Program tematyczny dostosowuje się do potrzeb Klienta, jednak zachowana jest dbałość o wykonanie pracy dydaktycznej zgodnie ze wskazaniami i zaleceniami wiodących ośrodków pedagogicznych krajowych i zagranicznych.

Strategiczne zarządzanie wiedzą
Praktyka dydaktyczna dra Flisa wskazuje, że efektywna jest praca zogniskowana w blokach tematycznych zbudowanych z trzech wymiarów procesu uczenia się:
1) retrospekcja poznanych wiadomości,
2) wprowadzenie w nową tematykę i koncentracja na zrozumieniu rozwiązywania problemów zadaniowych, gdzie kładziony jest nacisk na jak najwyższy stopień indywidualnej pracy Ucznia,
3) omówienie proponowanej do samodzielnego zapoznania się teoretycznej partii materiału oraz wskazanie odpowiednich przykładów ćwiczeniowych.

Przedmioty: Fizyka · Matematyka · Grafika komputerowa · Elektrotechnika · - Szkoła Wyższa
Fizyka i astronomia · Technologia informacyjna · Matematyka · - Liceum

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez Korepetycje.edu.pl

  "Korepetytor utalentowany, potrafi w prostej formie przedstawić trudne zagadnienia nauk ścisłych. Podczas zajęć wykazuje wysoki poziom tolerancji, jest cierpliwy i dogłębnie dąży do rozwiania wątpliwości ucznia. Zawsze jest przygotowany do zajęć, z czystym sumieniem mogę polecić tę osobę."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez Korepetycje.edu.pl

  "Korepetytor utalentowany, potrafi w prostej formie przedstawić trudne zagadnienia nauk ścisłych. Podczas zajęć wykazuje wysoki poziom tolerancji, jest cierpliwy i dogłębnie dąży do rozwiania wątpliwości ucznia. Zawsze jest przygotowany do zajęć, z czystym sumieniem mogę polecić tę osobę."

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  1) Projekt badawczy - analiza rozkładu pola elektromagnetycznego w otoczeniu istot żywych poruszających się w trudnych warunkach klimatycznych;
  2) Zlecenie dydaktyczne - przygotowanie uczniów liceum do matury oraz studentów do egzaminów zaliczeniowych.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  lubię swoją pracę, bo wpisuje się w moje umiejętności i charakter.
  wymaga skrupulatności, dokładności i myślenia, ale nie jest monotonna.
  bywa bardzo twórcza a jednocześnie kształtuje otwartość na oczekiwania klienta.
  bywa bardzo zaskakująca - nie zawsze pozytywnie, ale to też jest ciekawe doświadczenie.
  w mojej pracy bardzo lubię i cenię sobie jej zadaniowy tryb.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  W swojej praktyce dydaktycznej rozmawiam z Uczniem i stymuluję go do samodzielnego myślenia nad rozpatrywanym zagadnieniem. Zalecam Klientom, aby rozważyli możliwość prowadzenia zajęć w blokach dwugodzinnych, w których wyodrębniam czas na:
  1) retrospekcję wiadomości z poprzedniego spotkania,
  2) wprowadzenie w nową tematykę i koncentrację na zrozumieniu rozwiązywania problemów zadaniowych, gdzie kładę nacisk na jak najwyższy stopień indywidualnej pracy Ucznia,
  3) omówienie części zadaniowej pracy domowej i przedstawienie materiału do samodzielnego zapoznania się przed kolejnym spotkaniem.

  Pracuję metodologicznie, w sposób ustrukturyzowany i zhierarchizowany. Wskazuję Uczniowi ewentualne braki posiadanych umiejętności i nakierowuję na możliwe drogi ich uzupełnienia w ramach pracy z korepetytorem i w zakresie pracy własnej. Zakres tematyczny dostosowuję do potrzeb Klienta, jednak dbam o wykonywanie pracy zgodnie ze wskazaniami i zaleceniami wiodących ośrodków pedagogicznych i dydaktycznych.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jak znaleźć wykonawcę?

  Teoretycznie sprawa wydaje się prosta. Pytamy znajomych, czy znają kogoś albo wchodzimy w link w stopce strony, która się nam podoba lub po prostu wpisujemy odpowiednie słowa kluczowe w Google i piszemy maila z zapytaniem do kilku wybranych firm.

  Jeśli miałeś już doświadczenie i nie jest to Twój pierwszy projekt, to pewnie bez problemu sobie poradzisz. Zapewne z poprzednich współprac wyniosłeś kilka wniosków i wiesz już, na co zwrócić szczególną uwagę.

  Ale co jeśli zlecasz po raz pierwszy? Co, jeśli zaczynasz w nowej firmie albo otwierasz swój w życiu własny biznes? Skąd wiedzieć, która firma jest dobra tak, żeby przyciągała klientów i sprzedawała, a nie tylko wisiała w sieci? Jak to zrobić, żeby nie wydać pieniędzy na bubel, który okaże się trudny w rozwoju i dodatkowo przysporzy mnóstwo nerwów i problemów?

  Tu każdy szczegół ma znaczenie – z jakich materiałów ma być postawiony dom itp.
  Ale jest też kilka innych rzeczy, które mają wpływ na cenę, jak chociażby to, jakie doświadczenie ma Wykonawca, czy będzie dobrze przygotowana pod sprzedaż.

  Paradoksalnie jednak to nie na cenę powinniśmy zwrócić uwagę, ale na jakość i na to, co zapewnia nam Wykonawca. Dlatego, że to Twoje narzędzie sprzedaży. Jeśli nie będzie zrobiona w sposób przemyślany, może przysporzyć Ci sporo kłopotów i .. dodatkowych kosztów.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy potrafi Pan/Pani przekazywać prosto i zrozumiale wiedzę? Czy potrafi Pan/Pani prosto i na kilka sposobów tłumaczyć zawiłości? I najważniejsze: Trzeba sprawdzić czy dany korepetytor/korepetytorka ma poczucie humoru. Jest wiele osób, które mają ogromną wiedzę, której można pozazdrościć, ale brakuje im umiejętności przekazywania jej innym.Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim klient powinien określić tematykę, którą zamierza omawiać podczas zajęć. Dodatkowo, ważne jest, aby klient szczegółowo określił swoje oczekiwania względem korepetytora. Dobrą praktyką jest, aby na pierwszym spotkaniu klient potrafił określić swój obecny stan wiedzy z danej tematyki.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Eksperckie Doradztwo EDDIF dra inż. Mateusza Flisa działa na terenie Trójmiasta (w kolejności Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz na Kaszubach (w kolejności Kartuzy, Wejherowo, Kościerzyna).
  EDDIF świadczy indywidualne usługi konsumenckie przeznaczone dla dwóch komplementarnych grup odbiorców, w tym: działalność dydaktyczna EDDIF Dydaktyka Korepetycje oraz działalność Innowacyjna Badania i Rozwój EDDIF Innowacje.

  Podstawowy profil usługowy EDDIF dra inż. M. Flisa obejmuje działalność dydaktyczną EDDIF Dydaktyka Korepetycje.
  Równolegle Doradztwo Eksperckie EDDIF prowadzi ekspertyzy inżynierskie w dyscyplinie elektrotechnika w oparciu o obliczenia z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi numerycznej analizy polowej EDDIF Innowacje Badania.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej klienci pytają mnie o doświadczenie dydaktyczne. Mam w zwyczaju dokumentować swoją niemal dziesięcioletnią działalność dydaktyczną w postaci dokumentów, w których jest posiadaniu. Mam doświadczenie w udzielaniu korepetycji, byłem wykładowcą na Politechnice Gdańskiej, obecnie prowadzę działalność naukową i dydaktyczną na Akademii Marynarkii Wojennej.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Student nie był w stanie zdać egzaminu przez 3 lata. Po pół roku pracy ze mną zdał egzamin na ocenę 4,5. Uważam to za wielki sukces. Wielokrotnie otrzymywałem od studenta słowa podziękowania. Mam nadzieję, że podobna sytuacja, co do składania wyrazów podziękowania, znajdzie się i u Państwa stronie.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Zawód wymagający znacznego nakładu czasu pracy własnej. Przygotowanie zajęć dwu-godzinnych pochłania około sześciu godzin pracy własnej. Wysoka cena moich usług nie wynika z pazerności, ale z tego, że do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, co wymaga indywidualnego przygotowanai się.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zdecydowałem, że potrzebuję odskoczni od podstawowego miejsca pracy. Bieg życia korporacyjnego nie sprzyja rozwojowi myśli naukowych. Udzielanie korepetycji daje mi możliwość spotkania z drugim człowiekiem i udzielenia mu pomocy. Praca w roli korepetytora i wykładowcy pozwala mi spełnić te potrzeby.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Praca ze studentem, który powtarzał przedmiot siedem razy. Ostatecznie trafił pod moje skrzydła. Prowadziłem go, kierowałem na zagadnienia szczególnie wrażliwe. Student nie przykładał się do nauki, pierwszy egzamin zakończył się niepowodzeniem. Wrócił do mnie. Podjęliśmy solidną pracę, ciężką dla niego oraz dla mnie. Dziś student jest na piątym roku i już pracuje zawodowo.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej na kierunku Elektroenergaetyka. Jestem drem nauk technicznych w dziedzinie elektrotechniki. Jestem absolwentem studiów pedagogicznych o specjalności elektronika i elektrotechnika. Obecnie jestem studentem studiów na Uniwersytecie Gdańskim

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnim wykonywanym przeze mnie projektem była analiza pola elektromagnetycznego wokół poruszającego się w wodzie obiektu. Projekt został zrealizowany pod pieczą jednych z uczelni wyższych w województwie pomorskim. Zakres zadań, który został mi przypisany, zrealizowałem w dziesieć dni. Kwota umowy opiewała na pięć tysięcy zlotych. Z tego powodu moje usługi dydaktyczne są stosunkowo drogie, ale zapewniam jakość wysokiego poziomu.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Podstawowa cena moich usług wynosi 100 zł / 50 min.

  Cena podlega negocjacjom. Waha się w zakresie od 80 zł / 50 min do 120 zł / 50 min.

  Wyodrębniam dwa główne kryteria wpływające na ostateczną cenę usługi:
  1) oczekiwania klienta - poziom materiału do opanowania;
  2) częstotliwość spotkań - częstsze spotkania implikują niższą cenę jednostkową.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie pedagogiczne. Wiedza o pewnych rzeczach, nie przekształca się w umiejętność ich przekazania. Uczeń musi wyjść ze spotkania zadowolony, musi być z nim przepracowana odpowiednia porcja materiału. Zalecam rozmawiać, a nie prowadzić suchy monolog.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem doskonałym dydaktykiem z zakresu teorii obwodów elektrycznych. Posiadam również szeroką wiedzę z fizyki i matematyki. Spośród przedmiotów zawodowych, jestem w stanie udzielić pomocy w zakresie metrologii, urządzeń elektrycznych, technik wysokonapięciowych

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Uważam, że jestem dobry w swojej profesji. Dowodzą tego liczne dyplomy gratulacyjne i podziękowania od uczniów. Uczniowie nie zgłaszają przestrzeni, w których dostegają moje niedomagania. Być może jeszcze bardziej powinienem się skupić na interakcji z uczniem.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  DLACZEGO SUGERUJĘ, ABYM TO JA BYŁ OSOBĄ UDZIELAJĄCĄ KOREPETYCJE?

  Posiadam wysokie kwalifikacje potwierdzone tytułem naukowym dra nauk technicznych. Pamiętam własne przygotowania do matury i w sposób doskonały poprowadzę innych. Pamiętam również pierwsze lata na studiach, co pozwala, abym w sposób kompetentny pomógł studentom u progu ich drogi.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  CO WYRÓŻNIA MNIE SPOŚRÓD INNYCH KOREPETYTORÓW?

  W ramach praktyki zawodowej prowadziłem zajęcia ze studentami, ale również lekcje z uczniami technikum, a także szkół policealnych. Posiadam niezbędną wiedzę oraz wypracowane doświadczenie zawodowe, aby być kompetentnym do pomocy osob w zakresie wieku od 14 lat do 70 lat.