Marta Wiatrowska

Marta W

 • Przedmioty: Język angielski - Szkoła Podstawowa
  Język angielski , Język hiszpański - Gimnazjum
  Język angielski , Język hiszpański - Szkoła Wyższa
  Język hiszpański , Język angielski - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet w Grenadzie
 • Zajęcia prowadzę: Warszawa Śródmieście, Pracuję zdalnie (internet/telefon)
 • Wynagrodzenie: od 40 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

onwersacje przez skype!
Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej I stopnia Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendystką Erasmusa w Hiszpanii, posiadam certyfikat DELE na poziomie Native Speakera oraz studiowałam na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie ( nauczanie języka hiszpańskiego jako języka obcego). Posiadam wszelkie potrzebne materiały do nauki jeszcze z okresu pierwszych lat studiów. Wiem, jak kreatywnie, efektywnie i w przyjaznej atmosferze nauczać mojego ulubionego języka.

Przedmioty: Język angielski · - Szkoła Podstawowa
Język angielski · Język hiszpański · - Gimnazjum
Język angielski · Język hiszpański · - Szkoła Wyższa
Język hiszpański · Język angielski · - Liceum

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Korepetycje z języka angielskiego: przygotowanie ucznia do IELTS Academic
  Korepetycje z języka hiszpańskiego: poziom średniozaawansowany oraz poziom podstawowy
  Lektor języka hiszpańskiego: poziom podstawowy
  Tłumaczenia polsko - hiszpańskie, hiszpańsko - polskie oraz angielsko - polskie (praca jako freelancer)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Uwielbiam przygotowywać się do lekcji, a później widzieć postępy uczniów. Uwielbiam, kiedy stają się ciekawi języka, sytuacji komunikacyjnych w których dany język się używa. Podoba mi się, że każdy uczeń jest inny i każdą lekcję przygotowuję inaczej - według potrzeb (charakter, cele, najlepszy sposób uczenia się ucznia, jego predyspozycje). Lubię, kiedy słyszę, że jestem najlepszą nauczycielką, jaką ktoś kiedyś miał lub kiedy dzieci, które przychodziły z dwójami ze szkoły mogą się nagle pochwalić piątkami po lekcjach ze mną. Lubię budzić pasję do języka :) Uwielbiam tą satysfakcję, jaką czuję, kiedy widzę wyraźne postępy, ożywienie i radość ucznia po lekcjach ze mną :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Zrelaksuj się i spróbuj zajęć ze mną. Najpierw określ cele: dlaczego chcesz się nauczyć danego języka, co Ci się w nim najbardziej podoba lub nie. Później poznaj siebie i swój styl uczenia się i opowiedz mi o nim. Bądź systematyczny, bądź ciekawy, zadawaj pytania :) Pomyśl o kulturze, w jakiej używa się danego języka, o mentalności społeczeństwa, spójrz jak ten język powstawał...Słowem: wzbudź w sobie ciekawość i radość nauki: tej dziecięcej, naturalnej :) Pomyśl, co i do kogo chcesz powiedzieć i w jakich sytuacjach. :)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałabym wiedzieć, co jest największym wyzwaniem dla mnie, a co mi sprawia radość i przyjemność w nauczaniu języka. Chciałabym znać wszelkie triki i sposoby na szybką i efektywną naukę. Chciałabym wiedzieć, jaka była moja motywacja i jak się skutecznie motywować. Chciałabym otrzymać rzetelną informację na temat materiałów potrzebnych do nauki i najskuteczniej metody.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Straciłem serce do nauki języków - jak odzyskać radość płynącą z nauki obcego języka?
  Chcę przygotować się rzetelnie do egzaminów/sprawdzianu - co powinienem zrobić, jak powinienem się uczyć skutecznie?
  Jak mogę się dogadać w danej sytuacji, w danym kontekście?
  W jaki sposób mogę poznać i zrozumieć także kulturę kraju, w którym język jest używany?
  W jaki sposób kultura, polityka, historia wpłynęła na dany język?
  Jaki egzamin powinienem zdawać?
  Co powinienem wiedzieć, jeśli chcę: wyjechać na wakacje i się dogadać, pogadać z rodziną kolegi/koleżanki/żony/męża; dogadać się w biznesie?


 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  - na jakim poziomie chce posługiwać się danym językiem
  - dlaczego chce mówić w danym języku
  - czego chce się nauczyć podczas zajęć
  - w jaki sposób lubi się uczyć (wzrokowiec, słuchowiec itd.)
  - co lubi i czego nie lubi w nauce języka, jakie rzeczy sprawiają mu trudności

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  - świadomość wszelkich ekstrajęzyjowych aspektów (czyli: kultura,mentalność społeczeństwa, historia - elementy, które wpływają na język,a których świadmość jest ważna podczas nauki komunikowania się w języku obcym )
  - świadomość języka hiszpańskiego, którym posługują się mieszkańcy zarówno Hiszpanii jak i Ameryki Południowej, znajomość słów typowych dla angielskiego z Wielkiej Brytanii, USA czy Australii
  - umiejętność zaciekawienia ucznia, kreatywność, zaangażowanie, pasja lektora :)
  - rzetelne i profesjonalne przygotowanie się do zajęć
  - znajomość najnowszych technik nauki języka i skutecznych metod (sytuacje komunikacyjne oraz praktykowanie wszystkich umiejętności językowych równolegle - czytanie, mówienie, pisanie, słuchanie)
  - elastyczność, umiejętność dostosowania się do wymagań ucznia
  - oryginalny sposób na ułożenie indywidulanego scenariusza lekcji

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Pytania o regułkę gramatyczną - tłumaczę w przystępny sposób poczynając od prostych przykładów
  Pytania o kulturę, o zwyczaje....- dzielę się swoim doświadczeniem
  Pytania o prawidłową strukturę danego wyrażenia oraz o kontekst - podaję zawsze synonimy oraz sytuacje, w jakich zwykle używa się danego wyrażenia

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Bohaterem mojej ulubionej historii jest 10letni chłopak, którego uczyłam języka angielskiego i który na początku bardzo nie lubił tego przedmiotu i sprawiał mu on sporo trudności. W czasie lekcji ze mną był wyraźnie ożywiony, zaciekawiony i zadawał dużo pytań. Zaczął się starać i czuł radość z wykonywanych poleceń. Po tym, jak wyciągnął się na 5 - satysfakcja gwarantowana :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Wymaga stałej nauki, sprawdzania samego siebie, drążenia, czytania, umiejętności myszkowania w internecie :)
  Wymaga dużo czasu, aby się przygotować i obrać właściwą strategię nauczania.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zawsze interesowałam się językami obcymi. Najpiękniej brzmiącym językiem był dla mnie od zawsze język hiszpański. Później zafascynowała mnie literatura iberoamerykańska oraz historia i kultura Ameryki Południowej oraz Hiszpanii. Po ukończeniu studiów filologicznych rozpoczęłam moją przygodę z nauczaniem języka hiszpańskiego, a później języka angielskiego. Okazało się, że mam ku temu talent i że sprawia mi to wiele radości oraz satysfakcji. Postanowiłam więc podjąć studia na kierunku Nauczanie języka hiszpańskiego jako obcego na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Najbardziej dumna jestem ze zlecenia tłumaczenia strony internetowej z języka hiszpańskiego na język polski. Jeśli zaś chodzi o korepetycje, napawa mnie dumą postęp moich uczniów, szczególnie tych najmniejszych.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Zawsze przy okazji przygotowania lekcji się kształcę. Śledzę także dostępne kursy dla nauczycieli i biorę w nich udział w ramach możliwości. Dodatkowo wzbogacam swoją wiedzę przez czytanie beletrystyki w oryginale. Często rozmawiam w językach obcych na specjalnych stronach internetowych z native'ami i zadaję im wiele pytań. W czasie lekcji uczniowie sami sprawiają, że się dokształcam - zawsze padnie jakieś pytanie, zawsze narodzi się jakaś wątpliwość, którą należy sprawdzić i podrążyć.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio wykonywany projekt to przygotowanie uczennicy do egzaminu IELTS. Kosztuje on 40 złotych za godzinę. Poświęcam mu przynajmniej półtorej godziny przygotowań przed właściwą lekcją, śledząc wszelkie informacje w internecie i starannie przygotowując lekcję.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przypomnij sobie w jaki sposób uczyłeś/aś się danego języka, konsultuj zawsze wiele źródeł: książki, podręczniki oraz internet; przygotuj się solidnie do lekcji; sprawdzaj zawsze pisownię, wyrażenie i jego kontekst; dokształcaj się i przede wszystkim - bądź ze sobą szczery/a, czy nauczanie naprawdę jest Twoją pasją.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest znajomość najnowszej metodologii nauczania, kreatywność w nauczaniu oraz znajomość kultury języka obcego. Nie potrafiłanby wskazać jednej najlepszej strony. Znam najnowsze techniki nauczania języka obcego (dzięki studiom na UAB w Barcelonie), a także potrafię kreatywnie wykorzystać je podczas zajęć. Dzięki studiom w Hiszpanii czy pobycie w Szkocji i Australii znam bardzo dobrze kulturę i mentalność użytkowników języka hiszpańskiego i języka angielskiego.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałabym udoskonalić mój język angielski, aby móc przygotowywać do trudniejszych egzaminów i czuć się pewniej. Certyfikat TOEFL czy Proficiency jest na mojej liście ważnych rzeczy do zrobienia. Czytam również beletrystykę w języku angielskim.