Izabela M

Język niemiecki , Historia sztuki , Wiedza o kulturze - Liceum
    Język niemiecki - Native speaker
  • Wykszałcenie: Wyższe, ASP Krakow
  • Zajęcia prowadzę: Warszawa Mokotów, Pracuję zdalnie (internet/telefon)
  • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu

Jestem Native Speaker, tłumacz zawodowy języka niemieckiego. Współpracuję zdalnie z firmami niemieckimi i szwajcarskimi. Uczę języka niemieckiego na wszystkich poziomach A1-C1. Biorę pod uwagę potrzeby ucznia oraz jego indywidualną zdolność pojmowania języka niemieckiego. Jestem w stanie uruchomić bardzo szybki język mówiony - niemiecki w praktyce, ponieważ sama miałam doświadczenie z barierą językową. Zależy mi na tym, aby uczące się u mnie osoby opanowały język niemiecki bezstresowo. W ciągu 17 lat pobytu w Niemczech opanowałam zasady mowy w jęz. niemieckim. Dzieki znajomości tych zasad język ten staje się możliwy do nauczenia się, a pod moim prowadzeniem bardzo sprawnie można te zasady zrozumieć.
Proponuję osobom zainteresowanym bardzo dobre, atrakcyjne nauczanie poszerzone o konwersacje, treningi swobodnej wymowy oraz zrozumienie mentalnej strony języka niemieckiego.
Pomagam w przygotowaniu się do rozmów aplikacyjnych w korporacjach, w miejscach pracy w Niemczech, wspieram napisane prace licencjackie, prowadzę biegle konwersacje, tłumaczę dokumenty i strony internetowe (ceny do ustalenia).
Zapraszam serdecznie do kontaktu !!

Przedmioty: Język niemiecki · - Szkoła Podstawowa
Język niemiecki · - Gimnazjum
Język niemiecki · Grafika komputerowa · - Szkoła Wyższa
Język niemiecki · Historia sztuki · Wiedza o kulturze · - Liceum
Język niemiecki · - Native speaker

Nauczanie studentow na Uniwersytecie, kursy rysunku i malarstwa w jez.niemieckim.
    Przeprowadzenie rozmow handlowych w ramach wspolpracy z firmami.
    Telemarketing w jezyku niemieckim w ramach wspolpracy handlowej. Rozmowy z producentami niemieckimi i zakupy materialow.

Wymowe niemiecka, prowadzenie dialogu, szczegolnie w ramach targow handlowych, prace ze studentami, pomoc uczniom w wymowie jezyka niemieckiego.
    Lubie komunikacje, zrozumienie na jakie bariery natrafia uczacy sie jezyka i pomoc w ich przekraczaniu.

• Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

musi miec bardzo dobra, wyrazna wymowe jezyka niemieckiego. To jest bardzo wazne, poniewaz Niemcy sa bardzo wyczuleni na czystosc wymowy. Muis znac doskonale gramatyke. Musi umiec wytlumaczyc najbardziej problematyczny punkt gramatyki jezyka niemieckiego tj. der, die das.

• Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

Czy w ogole mozna opanowac jezyk niemiecki. Ile czasu zajmie mi nauka, aby biegle poslugiwac sie tym jezykiem? Jaki stopien trudnosc posiada te profesja? Czy bedac nauczycielem jezyka trzeba podrozowac?

• Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

W jakim czasie jest Pani w stanie nauczyc mnie jezyka niemieckiego ta, ze bede mogl sie komunikowac w Niemczech? Czy prowadzi ta osoba plynnie dialog, czy ma doskonala wymowe jezyka?

• Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Czy jest w stanie prowadzic nauczanie regularnie? Czy poswieci wystarczajaca ilosc czasu dla ucznia? Czy dostarczy mu wlasciwe ksiazki? Jakie sa jego kwalifikacje jezykowe?

• Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Znam jezyk biegle i uczylam sie go w Niemczech. Nie znalam go wyjezdzajac do Niemiec. Od poczatku rozmawialam bardzo duzo i codziennie z Niemcami. Dlatego bardzo dobrze rozumiem ten jezyk i mentalnosc ludzi w Niemczech. To daje mi bardzo dobre wyczucie, jakie zwroty sa wlasciwe, ktore mozna uzyc w danej sytuacji, a ktore nie. Tej zdolnosci nie daje nauczanie szkone, teoretyczne.

• Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Czy jezyk niemiecki jest do nauczenia sie. Jak rozroznic, jakie przedrostki mam stosowac, jak sie ich nauczyc? Jakie ksiazki sa najlepsze do nauki? Jak wymowic samogloski z dwiema [kropka]mi na gorze, jesli w jezyku polskim nie ma takich sylab? Na ile bede znac jezyk niemiecki po roku nauki?

• Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

chcialabym, zeby wiedzieli, ze jezyk niemiecki jak i jego nauczanie jest nielatwym zajeciem, ale jego nauczanie, jesli nauczyciel i uczen nie maja uprzedzen, moze byc bardzo fascynujace. W tej profesji pomoc uczacym sie, aby przekraczali bariery w procesie nauczania wymaga trudu i wpolpracy z obu ston.

• W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

poprzez bardzo dobre doswiadczenie z ludzmi. Znalazlam odpowiednich sluchaczy, ktorzy chcieli sie uczyc i ktorym nauka sprawiala przyjemnosc.

• Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Ciagle mam kontakt ze znajomymi w Niemczech, prowadze rozmowy telefoniczne, pisze maile, odwiedzam ich, wyjezdzam di rodziny w Niemczech. Rozmawaim z dziecmi, ktore maja piekny niemiecki.

• Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

Ostatnio wykonywana usluga to wykonanie kolekcji obrusow dla hotelu w Niemczech, prowadzenie rozmow handlowych, prezentacja, wyjazd do klienta. Usluga kosztowala 2 tys. Eur. Na wykonanie poswiecilam 2 tyg.