Justyna Alicja K

Justyna Alicja K

 • Przedmioty: Język angielski , Matematyka , Język polski - Szkoła Podstawowa
  Język angielski , Matematyka , Język polski - Gimnazjum
  Matematyka , Język angielski - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie
 • Zajęcia prowadzę: Łódź Śródmieście, Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 20 km
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Witam, jestem studentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału matematycznego na kierunku nauczania jęz. angielskiego oraz matematyki. Mam szerokie doświadczenie w udzielaniu korepetycji z tych przedmiotów.

Szczęśliwie doświadczyłam też udanego dzieciństwa będąc najstarszą z czterech sióstr, co przygotowało mnie do pracy w tej dziedzinie :)

Jestem wesołą, młodą osobą z zapałem do życia i pokładami energii, którymi chciałabym się podzielić. Praca korepetytorki wymaga nie tylko przekazania wiedzy, ale głównie zachęcenia do nauki, udowodnienia, że poznawanie świata wcale nie jest nudne i nie opiera się na wertowaniu książek. Chciałabym pokazać inne sposoby na szybszą i efektywniejszą naukę, a przede wszystkim zaszczepić ogólną chęć działania!

Przedmioty: Język angielski · Matematyka · Język polski · - Szkoła Podstawowa
Język angielski · Matematyka · Język polski · - Gimnazjum
Matematyka · Język angielski · - Liceum

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Od września 2013r. współpracowałam z piątoklasistką, Nikolą. Przy nauce świetnie się razem bawiłyśmy. Wszystkie nasze lekcje przebiegały w miłej atmosferze, a matematyka nie nudziła. Po pierwszych tygodniach postanowiliśmy do zajęć dołączyć także język angielski. Ważne jest, aby podopieczni w tak młodym wieku wciąż wiązali naukę z zabawą. Starałyśmy się wszystkie przykłady przedstawić również w rzeczywistości - tak, aby teoria zawsze poparta była praktyką. To nie tylko pokazuje prawdziwość przerabianych tematów, ale również ćwiczy kreatywność dzieci.

  Po wyjeździe do Anglii na początku bieżącego roku, udzielałam szesnastogodzinnych kursów z języka angielskiego Polakom z trudnościami w porozumiewaniu. Wielu pomogłam znaleźć pracę bawiąc się w tłumacza na rozmowach kwalifikacyjnych :)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Jestem wesołą, młodą osobą z zapałem do życia i pokładami energii, którymi chciałabym się podzielić. Praca korepetytorki wymaga nie tylko przekazania wiedzy, ale głównie zachęcenia do nauki. Kocham wyzwania, jestem uparta i wytrwała w dążeniu do celu. Myślę, że potrafię w każdym zaszczepić chęć do poznawania świata :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Najłatwiej jest się ze mną skontaktować drogą telefoniczną, ale często później i tak odsyłam do poczty. Najszybciej ustalić ze mną spotkanie można właśnie mailowo. Mam zagwarantowany 24-godzinny dostęp do komputera, gdzie prowadzę rozkład dnia - grafik. Wszystkie decyzje odnośnie moich spotkań są niestety od niego zależne.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  1. Na jak długo szuka korepetycji. Czy jest to szybkie nadrobienie zaległości czy stała pomoc w poznawaniu nowego materiału.
  2. W jakim wieku jest odbiorca. Ma to ogromne znaczenie dla rodziców, ponieważ osoba z brakiem doświadczenia w pracy z dziećmi może wystraszyć młodego podopiecznego surowym przekazaniem wiedzy.
  3. Jak dużo środków jest w stanie przekazać na naukę. Ma to szczególne znaczenie przy intensywnych, kilkugodzinnych kursach.
  4. Gdzie powinny odbywać się zajęcia. Jest w stanie udostępnić własne mieszkanie czy podejmuje ryzyko głośnego mieszkania nauczyciela.
  5. Kogo szuka. Osoby energicznej i młodej, która w ciekawy sposób przedstawi rozwiązania czy starszej, z pełnym doświadczeniem nauki w szkole, trzymającej się wypracowanego szablonu.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić.
  Nie sztuką jest wciąż zmuszać kogoś do nauki i kazać mu "ryć" na pamięć. Najważniejszym przesłaniem korepetytora jest zachęcić odbiorcę do samokształcenia się, zaszczepić w nim potrzebę rozwijania swoich umiejętności, poznawania świata i podarować chęć do kreatywnego tworzenia swoich sposobów na szybszą oraz efektywniejszą naukę.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Dlaczego taka niska cena? Czy to z powodu jakichś wątpliwości odnośnie Pani kompetencji? Odpowiadam, że uczę nie dla zarobku, ale żeby kształcić samą siebie. Podczas gdy ja pomagam komuś w nauce, zdobywam równocześnie doświadczenie z nowymi, indywidualnymi dla niego, problemami. Dla mnie to sama przyjemność móc sobie nawzajem pomagać. Pieniądze są dużo dalej w hierarchii.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Już w szkole podstawowej wyróżniałam się zainteresowaniami na tle grupy rówieśniczej. Dostawałam dzięki temu lepsze stopnie i koleżanki prosiły mnie o pomoc w wielu dziedzinach. Na przerwach pomagałam odrabiać prace domowe, po zajęciach wyjaśniałam błędy na sprawdzianach, pokazywałam jak szybciej zrozumieć działania matematyczne.
  Wciąż chciałam więcej. Zrodziło się we mnie marzenie odnośnie przyszłości. Planowałam zostać nauczycielem. Ten cel wciąż we mnie żyje, nieustannie kształcę się w tym kierunku. W międzyczasie udało mi się skończyć kilka dodatkowych kursów pedagogiki dziecięcej oraz osiągnąć wysoki poziom z języka angielskiego (cefr.B2). Skończyłam również kurs pierwszej pomocy, który jest niezbędny przy pracy z dziećmi.
  To wszystko jest moją drogą do marzeń :)

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik moich usług zawsze był skomplikowany. Uczę nie dla zarobku, ale żeby kształcić samą siebie. Podczas gdy ja pomagam komuś w nauce, zdobywam równocześnie doświadczenie z nowymi, indywidualnymi dla niego, problemami. Dla mnie to sama przyjemność móc sobie nawzajem pomagać. Pieniądze są dużo dalej w hierarchii.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest zapał. Mam w sobie pokłady energii, którymi chcę się dzielić w ten konkretny sposób. Odkąd pamiętam moim marzeniem było zostać nauczycielem, żeby móc przekazywać coś od siebie innym. Uwielbiam kontakt z ludźmi, jestem otwarta i zawsze uśmiechnięta. Uważam, że wiedza nie powinna być przekazywana w sposób szary, niezrozumiały, zawiły, a wręcz przeciwnie. Dlaczego sami obrzydzamy sobie nawzajem naukę? Przecież rodzimy się z ogromną chęcią do poznawania, chłoniemy wszystko, co świat daje. Wystarczy tylko wzbudzić to pożądanie na nowo :)
  Żyjemy tylko raz.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Wciąż chciałabym doskonalić moje umiejętności coaching'u. Odczuwam wewnętrzną potrzebę samodoskonalenia się w tej dziedzinie, żeby móc później stanąć na przeciw wyzwań i podołać im bez zgrzytnięcia zębami. Jest to istotne w mojej pracy, ponieważ znacząco wpływa na relacje interpersonalne z drugim człowiekiem - uczniem. Przedstawia ludziom jak uczyć siebie samego, a nie jest po to, by ich uczyć :)