Ewa Z.

Ewa Z.

 • Przedmioty: Język polski - Szkoła Podstawowa
  Język polski - Gimnazjum
  Język polski - Liceum
 • Doświadczenie: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Śląski w Katowicach (pedagogiczny)
 • Zajęcia prowadzę: Siemianowice Śląskie , Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 20 km
 • Wynagrodzenie: od 40 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Jestem dyplomowaną nauczycielką języka polskiego oraz egzaminatorką OKE w zakresie egzaminu gimnazjalnego (część humanistyczna) i maturalnego język polski. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami w szkołach różnego typu - od podstawowej po pomaturalne. Chętnie pomogę w przygotowaniu do egzaminu albo w bieżących problemach z nauką. Oprócz merytorycznych kompetencji posiadam też cierpliwość i życzliwe nastawienie do ucznia.

Przedmioty: Język polski · - Szkoła Podstawowa
Język polski · - Gimnazjum
Język polski · - Liceum

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Przygotowanie gimnazjalisty z dysleksją do egzaminu humanistycznego (pracowaliśmy razem od pierwszej klasy gimnazjum), będziemy kontynuować pracę w liceum.
  Przygotowanie maturzysty do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym (zdał na 67 %) i rozszerzonym (na 60 %).

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej w swojej pracy lubię to, że każdy uczeń jest inny, ma odmienne słabe i mocne strony, a do tego niepowtarzalna osobowość, dzięki czemu moja praca nigdy nie jest nudna i rutynowa. No i lubię też, kiedy moi uczniowie dzwonią do mnie z informacją o dobrze zdanym egzaminie i podziekowaniami, choć wcześniej niekoniecznie wierzyli w swoje możliwości :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Radzę, żeby popytali wśród znajomych, czy znają dobrego, sprawdzonego korepetytora. Jeśli nie ma takiej opcji, niech szukają w internecie i niech się przy tym nie sugerują wyłącznie ceną (zarówno bardzo niską, jak i nadmiernie wysoką - że niby taki dobry, więc się ceni). Lepiej, żeby to był doświadczony nauczyciel, który doprowadził do egzaminu kolejne roczniki uczniów, a kwalifikacje egzaminatora powinny też być traktowane jako plus. Ważna jest też wzajemna współpraca, zaufanie i życzliwa atmosfera, ale tego nie da się sprawdzić w internecie...

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Przykładowo:
  - w jakiego typu szkole pan/pani uczy?
  - czy zna pan/pani aktualną podstawę programową i wymagania egzaminacyjne?
  - czy pełni pan/pani funkcję egzaminatora OKE?
  - czy pan/pani udzielała już korepetycji?
  - jakie wyniki uzyskali pana/pani uczniowie na egzaminie?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy rzeczywiście chce się czegoś nauczyć (lub swoje dziecko, bo zazwyczaj klientem jest de facto rodzic), czy tylko zapłacić i mieć odfajkowane, a wyłącznie korepetytor ma się trudzić, jak wlać uczniowi, któremu na tym bynajmniej nie zależy, olej do głowy. W tym drugim wypadku jest to tylko starta pieniędzy. Dobry korepetytor, który widzi, że uczeń nie współpracuje (nie chodzi o brak zdolności, tylko o odmowę jakiegokolwiek wysiłku), podejmuje oczywiście próby zmotywowania delikwenta, ale jeśli nie skutkują, rezygnuje z lekcji, bo na efekty raczej nie można wtedy liczyć. Na szczęście dotąd nie miałam takiego przypadku.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Po pierwsze - jestem egzaminatorem gimnazjalnym i maturalnym, mam więc możliwie największe doświadczenie i umiejętności w zakresie przygotowania do tych egzaminów. Do tego mam życzliwe nastawienie do ucznia, staram się stworzyć miłą atmosferę, nie rezygnując przy tym jednak z poziomu wymagań dostosowanego do oczekiwań, zdolności i chęci do pracy mojego podopiecznego. W tej ostatniej kwestii staram się pobudzać motywację i wiarę we własne siły. Jestem też mobilna (samochód) i mogę dojechać do domu ucznia, co jest zazwyczaj mile widziane przez biorących korepetycje, choć nie zawsze przez korepetytorów (dodatkowy czas i koszty przejazdu). Dla mnie nie stanowi to problemu.