Barbara K

Barbara K

 • Przedmioty: Język angielski - Gimnazjum
  Język angielski - Szkoła Wyższa
  Język angielski - Liceum
  Język angielski - Native speaker
 • Doświadczenie: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, uniwersytet warszawski (metodyka nauczania)
 • Zajęcia prowadzę: Warszawa Ursynów, Mogę dojechać w odległości 10 km
 • Wynagrodzenie: od 80 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

JĘZYK ANGIELSKI: nauczycielka z 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu

Przedmioty: Język angielski · - Gimnazjum
Język angielski · - Szkoła Wyższa
Język angielski · - Liceum
Język angielski · - Native speaker

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  reportaże w języku angielskim; konwersacje dla osoby dorosłej na poziomie zaawansowanym; przygotowanie młodzieży do egzaminu CAE; lekcje ogólne dla młodzieży; klub dyskusyjny w języku angielskim dla młodzieży; specjalnie opracowany program profesjonalnego i kreatywnego pisania w języku angielskim

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  To, że każdy dzień jest inny, że każda lekcja jest inna i każdy uczeń jest inny; to, że mogę spotkać i poznać tak wielu ciekawych ludzi; to, że ode mnie zależy jaki sukces odniesie mój uczeń; to, że mam wpływ na przyszłość innych ludzi, że pomagam im mieć lepsze szanse w życiu i że zmieniam ludzi i świat :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Zapytaj o kwalifikacje, o wykształcenie i o znajomość języka angielskiego, a także o doświadczenie; ważne jest, aby nauczyciel nie tylko znał język na najwyższym poziomie, ale również posiadał wykształcenie pedagogiczne, znał metodykę nauczania, wiedział jak przygotować program i plan pracy dostosowany do każdego ucznia, a także potrafił prowadzić zajęcia w interesujący i produktywny sposób. Zapytaj też jakie miał sukcesy, czy jego uczniowie przystępowali do egzaminów międzynarodowych i z jakim skutkiem; co sądzą o jego zajęciach sami uczniowie. Im więcej zadasz pytań tym większe prawdopodobieństwo, że dokonasz dobrego wyboru nauczyciela :)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  To trudny, wymagający i wyczerpujący zawód, ale jednocześnie zawód niezwykle ciekawy i niezwykle satysfakcjonujący. To pasja, powołanie, wyzwanie, a nie poprostu zawód. To trzeba kochać i tym żyć, a wtedy osiągnie się najwyższe szczyty w tej jakże niedocenianej w Polsce, a szanowanej w wielu krajach profesji.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  - jakie posiadasz wykształcenie, na jakich uczelniach, z jakim wynikiem, jaką specjalizacją
  - jakie posiadasz dodatkowe kwalifikacje, kursy, szkolenia, inne zainteresowania
  - jakie posiadasz umiejętności językowe, czy i ile czasu mieszkałeś zagranicą, czy znasz język ojczysty swoich uczniów, jakie posiadasz certyfikaty jako dowód Twojej znajomości języka angielskiego
  - jakie posiadasz doświadczenie, ile lat, w jakich instytucjach, indywidualnie czy z grupami
  - jakie stosujesz metody nauczania
  - jakie są Twoje sukcesy
  - jakie są Twoje zainteresowania
  - jak opracowujesz program pracy dla danego ucznia

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  czy osoba ma odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i znajomość angielskiego; czy uczniowie odnosili sukcesy; czy nauczyciel posiada przygotowanie pedagogiczne/ metodyczne i czy potrafi dostosować program do danego ucznia; czy osiągnę z tym nauczycielem postawione sobie cele

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  - jestem osobą wyjątkowo wysoko-wykształconą, ukończyłam kilka uniwersytetów i zdobyłam kilka dyplomów i certyfikatów; uczestniczyłam w konferencjach naukowych;
  - moja znajomość angielskiego jest na najwyższym poziomie tj. 'native speaker'; znam język ojczysty moich uczniów co pozwala mi na lepsze ich zrozumienie; jestem również dziennikarzem i publikowałam swoje teksty w obu językach: polskim i angielskim co świadczy o wybitnej znajomości tych języków; mieszkałam wiele lat zagranicą gdzie kończyłam szkoły przez co moja znajomość angielskiego jest naturalna, znam obie kultury co ułatwia mi prowadzenie zajęć jako, że języka od kultury tak naprawdę oddzielić się nie da
  - posiadam niezwykle bogate 18-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, na wszystkich poziomach zaawansowania
  - reasumując moje kwalifikacje i doświadczenie są wyjątkowe, a moi uczniowie osiągali fenomenalne wyniki na egzaminach międzynarodowych; każdy uczeń może nauczyć się tego języka jeżeli jest dobrze nauczany :)

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  ile kosztuje lekcja? 80 zł za godzinę, w godzinach przedpołudniowych 70 zł
  jak długa jest każda lekcja? 2 godziny zegarowe (dla młodzieży i dorosłych)
  ile razy w tygodniu można się uczyć? min. 1 x, wskazane co najmniej 2 x
  czy lekcje są u Pani czy może Pani dojechać do ucznia? (najchętniej u mnie na Ursynowie, ale mogę również dojechać na linii metra)
  czy naucza Pani osoby indywidualnie czy w grupach? (obecnie indywidualnie, ale małe grupy też są możliwe; w przeszłości nauczałam w małych, średnich i dużych grupach)

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Moi uczniowie tak przyzwyczaili się, że mówię tylko po angielsku, mimo, iż wiedzą, że doskonale znam język polski, że kiedy mnie spotkali w supermarkecie, którejś soboty witali się, a następnie rozmawiali ze mną po angielsku :) co budziło zainteresowanie klientów obecnych w sklepie, a u mnie oprócz uśmiechu na twarzy dało satysfakcję. :)

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Wiedziałam, że będę nauczycielem kiedy miałam 7 lat ( a może mniej) i prowadziłam lekcje z moimi misiami i lalkami, a czasem też siostrze kazałam wcielać się w rolę ucznia. O tym, że będę uczyć angielskiego wiedziałam po pierwszej lekcji z dziećmi, którą przygotowałam mając 20 lat i nie mając jeszcze wykształcenia w tym zawodzie, ale wówczas już wiedziałam, że to jest to co chcę i kocham robić. Właściwie już w szkole średniej obrałam kierunek pedagogiczny, a wybór był całkowicie świadomy. :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Całe życie się uczę i chyba już na chwilę przestanę :) Ukończyłam wiele uczelni, szkół, kursów i szkoleń. Uwielbiam się uczyć. Obecnie moim celem jest napisanie i obrona pracy doktorskiej i nad tym powinnam się skupić. Co prawda całe 5-letnie dzienne studia doktoranckie ukończyłam, ale powinnam jeszcze zakończyć pracę nad doktoratem i uzyskać tytuł doktora.