Aleksandra B

Aleksandra B

 • Przedmioty: Język włoski - Liceum
  Język włoski - Szkoła Wyższa
 • Doświadczenie: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Śląski
 • Zajęcia prowadzę: Katowice Wełnowiec-Józefowiec, Pracuję u siebie na miejscu · Pracuję zdalnie (internet/telefon) · Mogę dojechać w odległości 5 km
 • Wynagrodzenie: od 40 zł za godzinę
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowany przedmiot korepetycji Sprecyzowany przedmiot korepetycji
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Ciao! Nazywam się Ola i ukończyłam studia II stopnia na Uniwersytecie Śląskim. W ubiegłym roku obroniłam tytułu magistra, jednak nadal pogłębiam moje doświadczenie pracując w firmie, której właścicielem jest Włoch (codzienna praktyka) oraz udzielając korepetycji. Uczę się tego języka już od ośmiu lat i od zawsze podobała mi się jego melodyjność. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z psychologii i pedagogiki w ramach Bloku Kształcenia Nauczycielskiego.

Miałam możliwość wyjazdu do Włoch na pół roku, co zaowocowało bezproblemowym posługiwaniem się tym oto językiem. Oczywiście wakacje w tym kraju również sprzyjały rozwojowi moich kompetencji językowych oraz wiedzy na temat kultury i obyczajów panujących w Italii.

Zapraszam do mnie osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim, a także osoby, które nadal chciałyby rozwijać swoje umiejętności i zdolności językowe. Mogę prowadzić zajęcia na poziomie podstawowym, a także średniozaawansowanym dla osób w różnym wieku.
Mam doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminu maturalnego.
Dostosowuję materiał do możliwości ucznia.

Mogę się pochwalić dużą skutecznością, ponieważ wszystkie osoby, które do mnie przychodziły na lekcje języka włoskiego, osiągnęły swoje zamierzone cele, tj. zdały maturę z bardzo wysokimi wynikami, zdały egzaminy na studiach oraz nauczyły się tego języka w sposób je satysfakcjonujący.

Doświadczenie:
Udzielam korepetycji osobom w różnym wieku, począwszy od gimnazjum, jak i szkoły średniej, a także osobom, którym język włoski jest potrzebny w pracy. Przebywałam pół roku na wymianie studenckiej w Bari (południe Włoch) - Erasmus+, oraz ponad dwa miesiące na wakacjach mieszkając z rodziną włoską i posługując się językiem 24 godziny na dobę. Wzięłam udział jako mówca języka włoskiego w IV Symulacji Konferencji pt. „Wielojęzyczność w Unii Europejskiej”. Oprócz tego jestem w dziennym kontakcie z tym językiem, ponieważ mam wielu znajomych Włochów.

Brałam udział w targach spożywczych jako tłumacz języka włoskiego. Pracowałam w szkole językowej przez 2 lata jako lektor, a także używałam tego języka w pracy w korporacji (do kontaktu z Włoskimi kontrahentami). Język włoski nadal jest obecny w mojej pracy.

40 zł za godzinę (60min)
50 zł za godzinę (60min) z dojazdem do ucznia

Przedmioty: Język włoski · - Liceum
Język włoski · - Szkoła Wyższa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Bardzo lubię kontakt z osobą, którą uczę. Jestem z siebie dumna jeżeli zauważam postępy kursantów. Cieszy mnie, że mogę indywidualnie podchodzić do osób, które chciałyby się nauczyć języka włoskiego, gdyż wiem, że każdy ma inny sposób nauki i czerpie przyjemność z różnych form zadań. Jeżeli osoba uczy się, bądź studiuje język włoski, a ze mną na korepetycjach przygotowuje się do sprawdzianów i dostaje ocenę zadowalającą, nie mogę ukryć, iż większej nagrody nie mogłabym dostać.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Takiej osobie poradziłabym, aby patrzyła, czy osoba, która będzie prowadzić z nią zajęcia z języka obcego była kiedyś za granicą, w kraju, gdzie posługują się tym językiem. Jest to bardzo ważne, gdyż tak naprawdę przełamujemy barierę porozumiewania się, gdy jesteśmy "zmuszeni" do funkcjonowania w obcym kraju i do posługiwania się innym językiem. Jest to doświadczenie, które pozwala nam obyć się w tym wypadku z językiem włoskim, zrozumieć lepiej zasady gramatyczne w mowie oraz poznać inne przyzwyczajenia rodowitych mieszkańców.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Kształcę się nadal. Myślę, że zawsze można polepszać znajomość języka obcego. Co prawda, skończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale mimo wszystko staram się mieć pracę z tym językiem. Oprócz tego często bywam we Włoszech i mam dzienny kontakt z Włochami. To bardzo pomaga, gdyż mogę się porozumiewać w języku włoskim na co dzień. Oglądam filmy w języku włoskim oraz słucham włoskich piosenek. Wydawałoby się to bardzo banalne, jednak pomaga nam w obyciu się z językiem. Oprócz tego przygotowuję materiały na zajęcia indywidualne i do szkoły językowej, więc jestem w trakcie ciągłego powtarzania materiału.