Marta R.

• Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Zajęcia prowadzę: Gniezno , Pracuję u siebie na miejscu
  • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Język polski to nudny przedmiot? Ależ nie! Wystarczy kreatywność, szczypta chęci do pracy i ciekawy sposób przedstawienia zagadnień. Jeśli chcesz uczestniczyć w dobrze zorganizowanych i interesujących zajęciach to jestem do Twojej dyspozycji. Chętnie pomogę uczniom na każdym poziomie (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia, studia). Tłumaczenie różnorodnych zagadnień, pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowywaniu zagadnienia do maturalnego egzaminu ustnego. Ponadto przygotowanie do matury, pomoc w nauce podstawowych umiejętności polonistycznych z zakresu języka i literatury. Solidnie, w miłej atmosferze, z gwarancją dobrych wyników. Zapewniam własne materiały do efektywnej nauki.

Nie piszę prac maturalnych, lecz przy pomocy ciekawych metod nauczania, udowadniam Ci, że możesz napisać doskonałą prezentację samodzielnie.

Namiastkę materiałów można obejrzeć na mojej stronie internetowej, która jest jeszcze w budowie, aczkolwiek zawiera już pewne treści: (***) /umyslowianie

Przedmioty: Język polski · - Szkoła Podstawowa
Język polski · - Gimnazjum
Język polski · - Szkoła Wyższa
Język polski · - Liceum

W roku szkolnym 2012/213 udzielałam korepetycji przede wszystkim uczniom klas maturalnych. Mam także okazję pracować z uczniami klas pierwszy i drugich szkoły ponadgimnazjalnej, którzy kontynuują u mnie naukę również w tym roku. Wcześniej przez dwa lata pracowałam z chłopcem, który uczęszczał do trzeciej a potem czwartej klasy szkoły podstawowej. Przygotowałam także kilku uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Bardzo często współpracuję ze studentami różnorodnych kierunków humanistycznych.

W mojej pracy uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem. Możliwość rozmowy, wymiany poglądów, polemiki, pochylenia się nad tekstem, analizy treści, poszukiwania twórczych nowinek z zakresu najnowszej literatury, mediów, różnorodnych tekstów kultury itp. Nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie.

• Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Jeśli wydaje Ci się, że język polski to nudny i mało inspirujący przedmiot, udowodnię Ci, że faktycznie "wydaje Ci się", bowiem otworzę przed Tobą podwoje ciekawej i fascynującej przygody z literaturą i językiem. Jeżeli nie wiesz jak rozwiązać zadanie, masz problemy z konstruowaniem wypowiedzi, wyrażaniem myśli, komunikacją, lub po prostu nie masz wystarczającej pewności siebie - moje zajęcia pomogą Ci przezwyciężyć wszystkie trudności. Nieważne ile masz lat, na jakim etapie edukacji jesteś. Bogaty warsztat metodyczny oraz multum pomysłów, którymi dysponuję, sprawią, że staniesz się tytanem humanistyki

• Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

Nauka języka polskiego nie ogranicza się wyłącznie do czytania nudnych lektur i i pisania wypracowań na ich temat. Przełamuję ten pozbawiony witalności stereotyp. Czytelnictwo jest podstawą rozwoju inteligencji. Wiedza językoznawcza wyposaża w szeroki i bogaty wachlarz umiejętności komunikacyjnych. Nie jestem nauczycielem tkwiącym w skostniałej tradycji, lecz otwartym na nowoczesne metody pracy filologiem. Potrafię przekonać ucznia, że język polski jest kreatywną, przydatną i przyjemną dziedziną nauki. Moje podejście do pracy zakrawa o postawę nauczyciela z filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów".

• Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Jestem doktorantką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia te mimo iż prowadzą do kariery naukowej, to oferują świetny warsztat samodoskonalenia i tworzenia nowych metod przekazywania wiedzy innym. Co prawda jest to oferta skierowana głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale takowi najczęściej potrzebują pomocy.

• Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

Cennik usług jest bardzo prosty, ale dla wyraźnej informacji, opiszę go poniżej:
    30 zł. - 60 min.
    Istnieje możliwość zajęć w dwie osoby. Wówczas lekcja trwa 90 min. a jej koszt to 20 zł. od osoby.

• Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Za swoją najmocniejszą stronę uważam kreatywność i niebywały zapał do pracy. Sama skrupulatnie przygotowuję materiały, którymi dysponuję. Wkładam w nie wiele wysiłku, aby stanowiły dobrą pomoc do nauki na zajęciach, a jednocześnie dobry materiał do samodzielnego czytania.